سهم نفتكش های ایران در بازار بین‎المللی بالا رفت

سهم نفتكش های ایران در بازار بین‎المللی بالا رفت به گزارش شمال صنعت مدیرعامل شركت ملی نفتكش ایران از افزایش ۵۰ درصدی سهم این شركت در بازارهای بین‎المللی اطلاع داد و اظهار داشت: این شركت مجددا به عضویت اینترتانكو و بیمكو درآمده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، نصرالله سردشتی در تشریح بخشی از دستاوردهای شركت ملی نفتكش ایران درسال گذشته با اشاره به اینكه سهم این شركت از بازارهای بین‎المللی تا پیش از تحریم‎ها حدود ۸۰ درصد بود، اظهار داشت: از ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی كه تحریم‎ها لغو شد توانستیم ظرف مدت كوتاهی سهم خویش را در بازارهای بین‎المللی به حدود ۵۰ درصد افزایش دهیم.

وی از عضویت دوباره شركت ملی نفتكش ایران در انجمن ‎ها و نهادهای مهم بین‎المللی بعنوان یكی از دستاوردهای این شركت در سال قبل اطلاع داد و اضافه كرد: در سال قبل عضویت دوباره شركت ملی نفتكش ایران در شورای دریانوردی بین المللی و حوزه دریای بالتیك (BIMCO)، اتحادیه بین‎المللی مالكان مستقل كشتی‎های نفتكش (INTERTANKO) و انجمن دریایی بین‎ المللی شركت های نفتی(OCIMF) محقق شد همینطور در سال قبل موفق به دریافت گواهینامه ‎ ISO ۹۰۰۱: ۲۰۱۵ و گواهینامه ISO ۱۴۰۰۱: ۲۰۱۵ از موسسه رده‎بندی DNV.GL شدیم كه این اقدامات دستاورد قابل توجهی برای این شركت در جهت بازگشت به بازارهای بین‎المللی به حساب می آید.

عضو هیات مدیره شركت ملی نفتكش ایران به نوسازی ناوگان این شركت هم اشاره نمود و اضافه كرد: در جهت جوان سازی و نوسازی ناوگان در سال قبل ۴ فروند از كشتی های قدیمی شركت اوراق شد و این در شرایطی است كه اوراق ۲ فروند دیگر هم طبق برنامه مصوب در دستور كار قرار دارد.

سردشتی با اشاره به اقدامات انجام شده درمورد رفع مشكلات پرسنل این شركت همچون اجرای طرح یكسان‎سازی حقوق كاركنان اضافه كرد: در سال قبل تعدادی از كشتی‎های شركت ملی نفتكش ایران به سیستم V-SAT و اینترنت پرسرعت مجهز و ارتباط خانواده‎های دریانوردان ناوگان با آنها از این طریق میسر و ممكن شد. امیدواریم امسال هم شاهد تجهیز سایر كشتی‎های ناوگان به اینترنت پرسرعت طبق برنامه باشیم.

سردشتی با اشاره به وضعیت بازارهای بین‎المللی و پایین‎ بودن نرخ اجاره كشتی‎ها تصریح كرد: در مدتی كه در بخش بازرگانی شركت ملی نفتكش ایران فعال بودم در چندین نوبت ركود بازار را تجربه كردیم اما با تدابیر اتخاذ شده این شرایط را كنترل كردیم و به سلامت پشت سرگذاشتیم.

به گزارش مارین تایمز، مدیرعامل شركت ملی نفتكش ایران در انتها با اشاره به اینكه برپایه پیش‎بینی‎ها وضعیت بازار در سال ۲۰۱۹میلادی رو به بهبود خواهد گذاشت، اضافه كرد: امیدواریم این دفعه هم بتوانیم از شرایط ركود فعلی با موفقیت و كمترین صدمه عبور نماییم. 

1397/01/21
20:07:50
5.0 / 5
5324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور