رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اعلام كرد

وجود بیشتر از ۱۶ میلیون هكتار جنگل در ایران

وجود بیشتر از ۱۶ میلیون هكتار جنگل در ایران شمال صنعت: رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، جنگل های هیركانی را میراث گرانبهای جهانی دانست كه فقط به ایران تعلق ندارد و اشاره كرد: مساحت جنگل های شمال ایران بیشتر از ۱۶ میلیون هكتار است كه شامل جنگل، درختچه و بیشه زار و جنگل های دست كاشت می شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، خلیل آقایی در حاشیه مراسم درختكاری در محوطه اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان كه با حضور مسئولان برگزار شد، با اشاره به اهمیت حفاظت از جنگل ها، اظهار نمود: روز درختكاری بهانه ای است تا اهمیت منابع طبیعی را برای حیات انسان یادآور شویم.
وی جنگل های هیركانی را میراث گرانبهای جهانی دانست كه فقط به ایران تعلق ندارد و اشاره كرد: مساحت جنگل های شمال كشور ۱۶.۹ میلیون هكتار است كه شامل جنگل، درختچه و بیشه زار و جنگل های دست كاشت می شود.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور، با اشاره به اینكه برمبنای دستور مقام معظم رهبری و از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری، ۲۵ هزار هكتار جنگل در دست كاشت داشتیم، تصریح كرد: امسال برای ۳۲ میلیون هكتار اراضی جنگلی و مرتعی نقشه كاداستر تهیه كردیم.
وی افزود: با عنایت به حجم جنگل كاری ها میزان جنگل های ما امسال نسبت به سال قبل بالقطع افزایش داشته است.
معاون وزیر كشاورزی درباره اجرای طرح تنفس نیز، عنوان كرد: قرار بود طرح مذكور از سال ۹۷ اجرایی شود، اما ما از سال ۹۶ ممنوعیت بهره برداری از جنگل ها را آغاز كردیم.
آقایی هم چنین از كاهش ۱۵ درصدی سطح آتش سوزی در جنگل ها طی سال جاری نسبت به سال قبل آگاهی داد و اشاره كرد: متأسفانه جنگل های هیركانی درگیر بیماری بلایت شمشاد شده كه احتمالاً عمدی بوده و منشأ بیوتروریسم دارد.
وی هم چنین از اجرای پروژه های آبخیزداری در یك میلیون هكتار از اراضی ملی و طبیعی در ضمن سال جاری آگاهی داد و اشاره كرد: سالانه باید در یك میلیون هكتار از اراضی ملی و طبیعی پروژه های آبخیزداری صورت گیرد.
1397/12/17
00:49:06
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور