معاون وزیر راه و شهرسازی به شمال صنعت خبر داد

ساخت حدود ۱۸۰۰ كیلومتر آزادراه و بزرگراه در كشور در صورت تأمین اعتبار بعلاوه جزئیات

ساخت حدود ۱۸۰۰ كیلومتر آزادراه و بزرگراه در كشور در صورت تأمین اعتبار بعلاوه جزئیات به گزارش شمال صنعت معاون وزیر راه و شهرسازی از در دستور كار قرار دادن پروژه های اولویت دار بزرگراهی و آزادراهی در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز می توانیم بیشتر از ۱۸۰۰ كیلومتر آزادراه و بزرگراه را تا آخر سال جاری بسازیم و افتتاح نماییم.


خیرالله خادمی، مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور در گفت و گو با ایسنا، درباره طرح های اولویت دار بزرگراهی و آزادراهی کشور امسال اظهار نمود: سالانه حدود ۸۵۰ کیلومتر بزرگراه در کشور راه اندازی می شود که از منابع داخلی تملک دارایی دولت این پروژه ها را تأمین اعتبار می نماییم. اما اگر اعتبار بیشتری به این پروژه ها اختصاص دهند می توانیم تا آخر سال جاری ۱۲۵۰ کیلومتر بزرگراه در کشور به بهره برداری برسانیم.
وی با بیان این که ۷۸۰۰ کیلومتر بزرگراه در سرتاسر کشور در حال ساخت است اضافه کرد: مهمترین پروژه های بزرگراهی کشور که برای سال جاری آنها را برنامه ریزی کردیم بزرگراه جنگل گلستان (محور گرگان- بجنورد)، بزرگراه مشهد- خراسان جنوبی، (محور قائم- بیرجند)، بزرگراه کریدور جنوب (محور بندرعباس- بوشهر، بوشهر- خوزستان و خوزستان- سیستان و بلوچستان)، بعضی از محورهای استان سیستان و بلوچستان مانند خاش- زاهدان، زاهدان- زابل و زاهدان- کرمان و برخی محورهای کریدور غربی کشور در استان های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی هستند.
کدام آزادراه ها سال جاری ساخته می شود؟
خادمی همینطور درباره وضعیت ساخت و بهره برداری از آزاد راه های کشور اظهار داشت: الان نزدیک به ۱۲۰۰ کیلومتر آزاد راه در کشور در دست ساخت داریم که مقرر شده سال جاری ۵۱۰ کیلومتر آزاد راه را بسازیم که عدد قابل توجهی است و ۲۳ درصد از کل آزاد راه های کشور را شامل می شود. این پروژه ها تا آخر سال جاری یا نهایتا بهار سال آینده تحویل داده خواهد شد.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور با اشاره به این که در صورت تأمین اعتبار بیشتر توانایی و آمادگی ساخت و تحویل ۵۸۵ کیلومتر آزاد راه در کشور را در بازده زمانی مذکور داریم اعلام نمود: پروژه های آزاد راهی اولویت دار که برای سال جاری یا نهایتا بهار سال آینده برنامه ریزی شده اند کنار گذر جنوبی تهران، کنارگذر شرقی اصفهان، آزاد راه اراک- خرم آباد، آزاد راه شیراز- به اصفهان، باقی مانده آزاد راه قزوین- رشت در محور منجیل به رودبار به طول تقریبی ۸.۵ کیلومتر و آزاد راه تبریز- مرند است که در صورت تأمین اعتبار می توان گفت سال جاری و نهایتا تا بهار ۱۴۰۰ مجموعا ۱۸۳۵ کیلومتر آزاد راه و بزرگراه به بهره برداری خواهند رسید.
منبع:

1399/05/04
13:46:55
5.0 / 5
2073
تگهای خبر: توسعه , راه اندازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور