قره خانی خبر داد

مخالفت كمیسیون انرژی با افزایش قیمت حامل های انرژی

مخالفت كمیسیون انرژی با افزایش قیمت حامل های انرژی شمال صنعت: سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: در جریان رسیدگی به بخش های مربوط به حوزه انرژی از لایحه بودجه ۹۷، اعضای كمیسیون انرژی مجلس با تبصره مربوط به افزایش قیمت حامل های انرژی مخالفت كرده و رای به حذف آن دادند.اسدالله قره خانی در گفت وگو با ایسنا با بیان این مطلب، اظهار نمود: در جلسه امروز كمیسیون انرژی بندهایی از لایحه بودجه ۹۷ كه مربوط به بخش انرژی می شد مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگانی از وزارتخانه های نفت، نیرو، دیوان محاسبات، مركز پژوهش ها و سازمان برنامه و بودجه هم در این جلسه حضور داشتند.

وی خاطرنشان كرد: تبصره ۱۸ لایحه بودجه كه ناظر به افزایش قیمت حامل های انرژی بود مورد بررسی قرار گرفت و بعد از اینكه هر یك از نمایندگان و همینطور نمایندگان دستگاه ها ادله خویش را بیان كردند، كمیسیون انرژی به حذف تبصره مذكور رای داده و در واقع با این مورد مخالفت كرد.

این عضو هیات رییسه كمیسیون انرژی مجلس همینطور بیان كرد: بر مبنای آنچه كه در لایحه بودجه ۹۷ ذكر شده بود، عوارضی كه از درصد مصرف برق گرفته می شد برای هر كیلووات ساعت ۶۰ ریال بود كه در این زمینه مناطق گرمسیری با عنایت به مصرف زیاد مبلغ بیشتری را پرداخت می كردند ازاین رو این مساله اصلاح شد و در این مناطق بر مبنای درصد مصرف عوارض دریافت می گردد نه بر اساس كیلووات ساعت.

قره خانی در انتها اظهار نمود: بر مبنای آنچه كه در لایحه بودجه پیش بینی شده، ۱۴. ۵ درصد از درآمد حاصل از صادرات فروش نفت و میعانات گازی كه به وزارت نفت اختصاص می یافت مورد بررسی قرار گرفته و این ۱۴. ۵ درصد شامل نفت تحویلی به پالایشگاه ها بر مبنای قیمت نفت صادراتی هم می گردد تا عواید حاصل از آن برای توسعه و اتمام پروژه های عمرانی در این حوزه باشد.


1396/10/05
19:27:39
5.0 / 5
4470
تگهای خبر: صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور