رشد 5 تا 14 درصدی تولید فولادی ها در 11 ماهه امسال

رشد 5 تا 14 درصدی تولید فولادی ها در 11 ماهه امسال شمال صنعت: طبق آمار، در 11 ماهه امسال، روند افزایش تولید فولادی ها طی ماه های اخیر همچنان ادامه پیدا کرده و در نهایت تولید صعودی پنج تا 14 درصدی را نسبت به زمان مشابه سال قبل تجربه کرده اند.


آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به ایسنا نشان میدهد که از شروع سال جاری تا پایان بهمن ماه، تولید آهن اسفنجی بیشترین افزایش تولید را معادل ۱۴ درصد داشته و در مقابل پایین ترین میزان افزایش را مجموع مقاطع تخت فولادی آن هم به میزان پنج درصد به خود مختص کرده است.
در مجموع طی این مدت مقاطع طویل فولادی تولید شده معادل ۱۱ میلیون و ۷۰۶ هزار تن ثبت شده که نسبت به ۱۰ میلیون و ۳۰۸ هزار تن تولیدی طی ۱۱ ماهه ۱۴۰۰، رشد ۱۴ درصدی داشته است.
همین طور ۲۰ میلیون و ۳۹ هزار تن محصولات فولادی در کشور تولید شده که رشد ۱۱ درصدی نسبت به ۱۸ میلیون و ۲۸ هزار تنی تولید شده در مجموع ۱۱ ماهه ۱۴۰۰ را نشان میدهد.
از شروع سال جاری تا پایان بهمن ماه، ۲۷ میلیون و ۷۱۹ هزار تن شمش فولادی و هشت میلیون و ۳۳۳ هزار تن مقاطع تخت فولادی تولید شده است که به ترتیب ۹ و هشت درصد نسبت به میزان تولید آنها در زمان مشابه سال گذشته، رشد داشته است.
در ۱۱ ماهه نخست سال گذشته، به ترتیب ۲۵ میلیون و ۳۳۸ هزار تن محصولات فولادی و هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تن مقاطع تخت فولادی در کشور به تولید رسیده بود.
در نهایت نیز تولید آهن اسفنجی با پایین ترین میزان افزایش تولید از ۲۷ میلیون و ۴۷۸ هزار تن طی مجموع ۱۱ ماه نخست ۱۴۰۰ به ۲۸ میلیون و ۸۸۵ هزار تن در زمان مشابه سال جاری رسیده است که نشان از رشد پنج درصدی تولید این محصول معدنی/ فولادی دارد.
منبع:

1401/12/27
08:11:33
5.0 / 5
152
تگهای خبر: تولید , محصولات , معدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور