معاون وزیر صمت :

قیمت کارخانه ای خودرو فعلا تغییر نمی کند

قیمت کارخانه ای خودرو فعلا تغییر نمی کند به گزارش شمال صنعت معاون وزیر صمت با تاکید براین که هیچ تصمیمی در مورد تغییر قیمت کارخانه ای خودرو نگرفته ایم اظهار داشت: فعلاً وقتِ تغییر قیمت خودرو در کارخانه نیست.منوچهر منطقی در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سؤال که طبق مصوبات قبلی، قیمت خودرو هر ۶ ماه یک مرتبه باید تغییر کند و در همین راستا، خرداد ماه موعد تغییر قیمت خودرو است، آیا وزارت صمت برنامه ای برای تغییر قیمت دارد یا خیر، اظهار نمود: هنوز هیچ تصمیمی در مورد تغییر قیمت کارخانه ای خودرو نگرفته ایم اما نکته این است که فعلا وقتِ تغییر قیمت خودرو در کارخانه نیست.
معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت اضافه کرد: برای تغییر قیمت خودرو باید بررسی های زیادی صورت گیرد و احتمالاً تا فصل تابستان به طول بکشید.
وی افزود: نکته این است باید هزینه های خودروسازی کاهش پیدا کند در این صورت، قیمت خودرو در کارخانه هم چندان دستخوش تغییر نمی شود؛ در واقع مدیریت قیمت خودرو در دو بخش انجام می شود که یک بخش توسط خودروساز و یک بخش توسط وزارت صمت انجام می شود.
منطقی به بازار خودرو اشاره و تصریح کرد: هم اکنون قیمت ها در بازار آزاد بسیار بالاست ازاین رو در صورت واردات خودرو و متعادل شدن وضعیت عرضه و تقاضا، قیمت خودرو در بازار ریزش می کند که می تواند نکته مثبتی برای جلب رضایت مشتریان تلقی شود.
گفتنی است، تا پاییز سال قبل شورای رقابت متولی قیمت گذاری خودرو بود اما در ۲۸ مهر ماه ۱۴۰۰ با تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا از گردونه قیمت گذاری خودرو کنار گذاشته شد و این مسئولیت در اختیار ستاد تنظیم بازار زیرمجموعه وزارت صمت قرار گرفت.


منبع:

1401/02/28
13:42:42
5.0 / 5
172
تگهای خبر: اقتصاد , خودرو , هزینه , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور