اجرای قانون مالیات بر خانه و ماشین های لوکس چه شد؟

اجرای قانون مالیات بر خانه و ماشین های لوکس چه شد؟ به گزارش شمال صنعت یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به عرضه توضیحاتی درباره آخرین وضعیت اجرای لایحه اجرای احکام بودجه ۱۴۰۰ همچون مالیات بر خانه ها و ماشین های لوکس پرداخت.


رحیم زارع در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در حالیکه در زمان استقرار دولت قبلی بیشتر آیین نامه های اجرایی احکام بودجه ۱۴۰۰ نوشته شده بود اما بعضی از آنها همچون مالیات بر خانه ها و ماشین های لوکس اجرایی نشده و درآمد دولت از محل دریافت مالیات صفر است. دلیل هم فراهم نشدن زیرساخت ها است به صورتی که دولت نمی داند که چطور می تواند مالیات دریافت کند.
وی ادامه داد: کمیسیون برنامه و بودجه به تازگی جلسه ای با رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار کرد و در این نشست از سازمان برنامه و بودجه خواست که در جهت جبران کسری بودجه و اجرای قانون بودجه ۱۴۰۰ زیرساخت های لازم جهت اجرای احکام بودجه همچون مالیات از خانه ها و ماشین های لوکس را عملیاتی و پیاده سازی کند که به نظر می آید اجرای بعضی از تبصره ها موکول به سال ۱۴۰۱ خواهد شد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ۱۴۰۰ در انتها اظهار نمود: علاوه بر این مورد عملکرد بودجه ۱۴۰۰ را تابحال میتوان بر روی فروش اوراق مالی ارزیابی کرد. به عبارت دقیق تر به طرح های عمرانی کمتر توجه شده که این رویکرد نمی تواند اهدافی همچون ایجاد اشتغال را محقق کند؛ بنابراین ما از دولت خواسته ایم که در اسرع وقت زیرساخت ها برای اجرای بودجه را فراهم نموده تا شاهد اجرای دقیق آن باشیم.
منبع:

1400/07/04
10:57:40
5.0 / 5
272
تگهای خبر: ارز , اشتغال , فروش , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور