كنترل ویژه دام های وارداتی در واحدهای قرنطینه دامی سیستان و بلوچستان

كنترل ویژه دام های وارداتی در واحدهای قرنطینه دامی سیستان و بلوچستان به گزارش شمال صنعت ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر كل دامپزشكی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: به منظور ساماندهی ورود دام و انجام خدمات بهداشتی همچون پلاك كوبی، سمپاشی، معاینه بالینی ۶۰واحد قرنطینه دامی در مبادی مرز در شهرستان های هیرمند، سراوان، چابهار، سرباز و میرجاوه تحت نظارت اداره كل دامپزشكی به طور شبانه روزی فعالیت دارند.


مهدی حسینی بامداد امروز در بازدید از واحدهای قرنطینه دام استان با اشاره به اهمیت مراكز قرنطینه در نوار مرزی اضافه كرد: هیچ سابقه بهداشتی از دام های آن سوی مرز وجود ندارد، ازاین رو انجام خدمات كنترلی در خلال دوره قرنطینه جهت كنترل ورود عوامل عفونی به كشور بسیار ضروری می باشد.
وی خاطرنشان كرد: از آغاز سالجاری تابحال تعداد ۳۲هزار راس گاو و گوساله، ۱۰هزار نفر شتر و۲۲هزار راس گوسفند و بز خدمات بهداشتی را از مراكز قرنطینه ای مرزی دریافت ووارد استان شدند.
مدیر كل دامپزشكی اذعان كرد: دوره قرنطینه دام در مرز با عنایت به اینكه دام پرواری، كشتاری و مولد باشد بین ۵تا ۱۷روز است كه بعد از طی این دوره ها مجوز ورود به كشور را دریافت می دارند.
حسینی تصریح كرد: هشت كشتارگاه صنعتی فعال در استان سیستان وبلوچستان وجود داردكه كار كشتار دامهای وارداتی و بومی را انجام می دهند.
1398/10/18
18:47:26
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: خدمات , صنعت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور