در دیدار رئیس اتاق ایران با همتای عمانی مطرح شد؛

تجارت 5 میلیارد دلاری ایران و عمان تا 2020

تجارت 5 میلیارد دلاری ایران و عمان تا 2020 به گزارش شمال صنعت رئیس اتاق بازرگانی در دیدار با رئیس اتاق صنعت عمان با اشاره به هدف گذاری دو كشور در خصوص تجارت ۵ میلیارد دلاری تا ۲۰۲۰، آنرا مشروط به توسعه زیرساخت ها همچون حل مشكلات بانكی خواند.به گزارش شمال صنعت به نقل از اتاق بازرگانی ایران، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران در دیدار با قیس الیوسف رئیس اتاق صنعت و تجارت عمان، با اشاره به افزایش سطح مبادلات تجاری ایران و عمان طی دو سال قبل و تاكید بر ظرفیت های اقتصادی موجود، تصریح كرد: هدف گذاری ۵ میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان، قابل دسترس است.
شافعی ضمن قدردانی از مسؤلان دولتی ایران و عمان به خاطر كوشش برای توسعه روابط میان فعالان اقتصادی دو طرف با راه اندازی پرواز مستقیم و تسهیل در صدور روادید، ایران و عمان را دو كشور اثرگذار در منطقه و مكمل یكدیگر در حوزه همكاریهای اقتصادی دانست و تصریح كرد: باید از ظرفیت های اقتصادی ایران و عمان به نفع رفاه مردم دو كشور استفاده نمود.
وی همینطور با اشاره به هدف گذاری وزرای صنعت و تجارت ایران و عمان در خصوص تجارت ۵ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۰، تحقق این هدف را قابل دسترس دانست و آنرا مبتنی بر توسعه زیرساخت ها همچون حل مشكلات بانكی خواند.
شافعی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده در مناطق آزاد ایران و عمان، همكاری‎ های دو كشور در حوزه ترانزیت و خدمات فنی و مهندسی را مورد توجه قرار داد و خطاب به رئیس اتاق صنعت و تجارت عمان اظهار داشت: هم اكنون عمان خیلی از كالاهای ایرانی در حوزه صنایع غذایی و مصالح ساختمانی را از راه بازارهای دیگر تهیه می كند كه باید برای تحقق هدف تجارت ۵ میلیارد دلاری، برنامه ریزی شود تا مستقیما این كالاها بین ایران و عمان مبادله شوند.
بخش خصوصی عمان برای همكاری با ایران جدی است
در ادامه، قیس الیوسف رئیس اتاق صنعت و تجارت عمان ضمن قدردانی از تلاشهای بخش خصوصی و دولتی ایران برای مرتفع ساختن موانع پیش روی توسعه همكاریهای اقتصادی میان دو كشور اظهار داشت: هم اكنون نقل و انتقال پول به یكی از بزرگترین چالش های فعالان اقتصادی عمان برای همكاری با ایران تبدیل گشته است.
به باور او روابط تجاری و سرمایه گذاری میان ایران و عمان رو به بهبود است و دو طرف در جهت توسعه روابط مشترك تلاش می كنند و اتاق های بازرگانی دو كشور هم در تلاشند تا در همین راستا تسهیلات را فراهم نمایند.
رئیس اتاق صنعت و تجارت عمان تصریح كرد: علاوه بر مقام های دولتی، فعالان بخش خصوصی عمان هم در حوزه همكاری اقتصادی با ایران جدی هستند؛ مصداق آن هم هیاتی است كه هم اكنون در ایران حضور دارد كه بزرگترین هیات تجاری عمان به حساب می آید كه می توانند هسته اصلی سرمایه گذاری در ایران را شكل دهند.
او در همین زمینه خواهان تهاتر كالا میان ایران و عمان شد و پیشنهاد كرد تا با تشكیل كارگروهی فنی میان بخش خصوصی ایران و عمان، نحوه تحقق برقراری مكانیزم تهاتر كالا مشخص شود.

1398/09/17
21:16:35
5.0 / 5
4629
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور