كدام شركت ها بورس را بالا بردند؟

كدام شركت ها بورس را بالا بردند؟ به گزارش شمال صنعت امروز معاملات در بورس افزایش یافت و شاخص بورس هم ۱۷۱۳ واحد رشد كرد و به رقم ۳۲۲ هزار و ۵۲۸ رسید كه عامل این رشد شركت های مپنا، كشتیرانی و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید بودند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، معاملات امروز (چهارشنبه) در بورس اوراق بهادار تهران درحالی به پایان رسید كه شاخص كل این بازار همچون روزهای قبل به روند رشد خود ادامه داد.
شاخص كل هم وزن هم از این قاعده مستثنی نماند و ۱۸۳۷ واحد رشد كرد و در رقم ۹۹ هزار و ۳۱۲ ایستاد.
ارزش كل بازار امروز به یك میلیون و ۱۷۶ هزار میلیارد تومان رسید. همینطور تعداد معاملات نسبت به روز گذشته بیشتر شد و به ۴۰۵ هزار و ۳۳۰ رسید.
معامله گران بورس امروز با انجام این تعداد معاملات، ارزش معاملات انجام شده در این بازار را به ۱۶۲۵ میلیارد تومان رساندند.
در این میان امروز گروه مپنا، كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید بیشترین نقش را در مثبت شدن شاخص بورس داشتند و در مقابل شركت ارتباطات سیار ایران، پتروشیمی پارس، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت اصفهان بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند.
بانكهای ملت، تجارت و اقتصاد نوین، سایپا، داروسازی زهراوی، داروسازی زاگرس فارمد پارس و ماشین سازی اراك بعنوان نمادهای پربیننده امروز ثبت شدند.
ادامه رشد در فرابورس
شاخص كل فرابورس ایران هم امروز مانند روز گذشته افزایشی بود و نسبت به روز گذشته با افزایش ۷۹ واحدی به رقم ۴۱۹۵ رسید.
تعداد معاملات امروز در فرابورس ۲۹۴ هزار و ۷۲۶ ثبت شده كه نسبت به روز گذشته افزایش داشته است. همینطور ارزش معاملات در این بازار به ۲۴۱۴ میلیارد تومان رسید.
در فرابورس ایران هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سنگ آهن گهرزمین، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس، صنایع ماشین های اداری ایران و قاسم ایران سهم عمده را در مثبت شدن بازار داشتند. درحالی كه پتروشیمی مارون به تنهایی بیشترین تأثیر منفی را در شاخص فرابورس ایران گذاشت.
برپایه اطلاعات ثبت شده در انتها معاملات در بازار فرابورس، نمادهای پربیننده این بازار گروه صنعتی كاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، سهامی ذوب آهن اصفهان، داروسازی آوه سینا، كشت و صنعت شهداب ناب خراسان، كشاورزی و دامپروری بینالود و بانك دی بودند.1398/09/13
23:38:36
5.0 / 5
4333
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بورس , پتروشیمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور