در حاشیه جلسه دولت

اسلامی: تهران از طرح ملی مسكن حذف نشده است

اسلامی: تهران از طرح ملی مسكن حذف نشده است به گزارش شمال صنعت وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد كه تهران از طرح ملی مسكن حذف نشده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: كمیسیون مشترك ایران و قرقیزستان در حال برگزاری است و امروز نشست اختتامیه را خواهیم داشت و اسناد امضا و مبادله می شود. نكته متمایز در این جلسه این است كه با تعرفه ترجیحی برای اقلامی كه در اوراسیا امضا كردیم و قرقیزستان هم عضو اوراسیاست یك فرصت كم نظیری برای ما به وجود می آورد كه بتوانیم با كشور قرقیزستان توسعه تجارت داشته باشیم و از این طریق به كشورهایی كه با این كشور در ارتباط هستند تعامل برقرار می نماییم.
اسلامی درباره توسعه ترانزیت و برقراری خط پرواز مستقیم میان دو كشور اظهار نمود: این مسئله از ضروریات است و یكی از شركت های ایرانی پرواز خودش را به صورت مستقیم و از دوشنبه تاجیكستان انجام می دهد، ایرلاین های ما كه به بیشكك پرواز می كنند از آنجا به نقاط مختلف می توانند مسافرگیری كنند.
وی در پاسخ به این كه خط اعتباری ویژه ای میان دو كشور در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: خیر؛ روابط بانكی و توسعه تبادلات تجاری از گزینه های مورد بحث است و دو تن از وزیران آنها (وزیر نفت و حمل و نقل و اقتصاد) در تهران هستند و ملاقات هایی داشتند و خوشبین هستند كه روابط ما در سند همكاری ده ساله كمك می نماید در توسعه تعاملات تجاری استفاده بیشتری داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی درباره خطوط ریلی ایران و قرقیزستان با تاكید بر اینكه خطوط ریلی دو كشور متصل است اضافه كرد: راه آهن ما تا چین و اروپا متصل است این كه خطوط جدید را راه اندازی می نماییم برای آن است كه از ظرفیت بندر اقیانوسیه (چابهار) برای تبادلات تجاری استفاده نماییم.
اسلامی درباره حدف تهران از طرح ملی مسكن اظهار داشت كه این خبر تكذیب شده است و حقیقت ندارد.
وی افزود: تهران مقیاس بزرگ است و نمی توان آنرا نادیده گرفت. با عنایت به قیمت تمام شده و جامعه هدف ما باید مدنظر باشد و برای آن برنامه های متنوع داریم و بر مبنای آن باید اقدام گردد.1398/09/13
15:45:22
5.0 / 5
4137
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور