دبیر سندیكای بیمه گران مطرح كرد

اجبار معافیت بیمه های عمر و زندگی از مالیات

اجبار معافیت بیمه های عمر و زندگی از مالیات به گزارش شمال صنعت دبیر سندیكای بیمه گران با تاكید بر لزوم معافیت مالیاتی بیمه های عمر و زندگی اظهار داشت كه هر گونه اقدامی خارج از این مورد باعث كاهش ضریب نفوذ بیمه خواهد شد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، در پیش نویس لایحه اصلاح مالیات های مستقیم مبحث دریافت مالیات از بیمه های عمر و زندگی هم مطرح گردیده است كه البته هنوز نهایی و اجرایی نشده ولی صنعت بیمه با آن موافقتی ندارد.
این در شرایطی است كه محمد كریمی دبیر سندیكای بیمه گران در حاشیه نشستی كه مدیران عامل شركت های بیمه با رئیس سازمان امور مالیاتی داشتند در جمع خبرنگاران به این مورد اشاره نمود و اظهار داشت كه طبق قانون برنامه ششم توسعه افزایش ضریب نفوذ بیمه همچون تكالیفی است كه خود نمایندگان مجلس بر عهده صنعت بیمه قرار داده است اما حالا با حذف معافیت های مالیاتی در بیمه عمر و زندگی كه سهم زیادی در افزایش نفوذ بیمه دارد بطور حتم می تواند تأثیرگذار بوده و به كاهش این ضریب نفوذ منجر شود.
وی افزود: معافیت بیمه عمر و زندگی سال هاست كه در حال اجرایی شدن است اما با عنایت به لایحه ای كه در مجلس در حال بررسی است صنعت بیمه از نمایندگان می خواهد تا در مورد این مورد بازبینی كرده و چنین مصوبه ای نداشته باشند.
این مقام مسئول در صنعت بیمه این گونه توضیح داد كه ورود مالیات به صنعت بیمه مانند گوشواره هایی است كه به آن آویزان شده و در نهایت دیگر بیمه نمی تواند وظیفه اصلی خویش را انجام دهد و دلیل آن است كه در شرایط فعلی به علت افزایش هزینه ها مردم به دنبال خرید بیمه های عمر و زندگی نمی روند و ضریب نفوذ بیمه تحقق پیدا نمی كند و در این بین مردم هم متضرر خواهند شد.
كریمی اظهار داشت: سهم دریافت مالیات از بیمه عمر و زندگی نمی تواند تاثیر چندانی بر افزایش درآمدهای مالیاتی داشته باشد ازاین رو باید در این مورد ملاحظات لازم مورد توجه قرار بگیرد.
دبیر سندیكای بیمه گران در ارتباط با دریافت مالیات از بیمه شخص ثالث هم خاطرنشان كرد: نرخ این بیمه از جانب شورایعالی بیمه تأیید می شود و از مالیات معاف است. ازاین رو با عنایت به اینكه ضریب خسارت ها هم بالا است شركت های بیمه از محل بیمه های ثالث زیان ده بوده و در این شرایط این انتظار از مجلس وجود دارد كه دریافت مالیات از بیمه شخص ثالث را مصوب نكند.1398/09/10
14:37:31
5.0 / 5
4313
تگهای خبر: بیمه , توسعه , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور