وزیر بهداشت اعلام كرد:

پشتیبانی از صادرات حوزه بهداشت

پشتیبانی از صادرات حوزه بهداشت به گزارش شمال صنعت وزیر بهداشت امروز به اتاق تهران رفت تا در جریان این جلسه، تفاهم نامه همكاری در زمینه شركتهای دانش بنیان حوزه سلامت میان اتاق بازرگانی با وزیر بهداشت امضا شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، بر مبنای این تفاهم نامه كه به امضای حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران رسید، اتاق بازرگانی تهران مطالبات شركت های دانش بنیان حوزه سلامت را از وزارت بهداشت پیگیری و نیازهای وزارت بهداشت را به این شركت ها منعكس خواهد نمود. انجمن شركت های دانش بنیان حوزه سلامت، به تازگی زیر مجموعه تشكل های اتاق تهران تشكیل شد.
در این جلسه، حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: درست است كه باید از تولید داخل حمایت نماییم اما تا كجا و به چه قیمتی؟ بازار را با ۲۰ درصد بالاتر از قیمت جهانی هم حاضریم در اختیار تولید داخل قرار دهیم اما نمی توانیم پول مردم و بیت المال را صرف خرید كالای گران بكنیم.
وی تصریح كرد: ما سانتریفیوژ نمی خریم، قرص و دارو و تخت و كپسول و دستگاه های پزشكی می خریم و بطور قطع قیمت مولفه تعیین كننده ای است.
به گفته قاضی زاده هاشمی، از توسعه صادرات در حوزه بهداشت و درمان كاملا حمایت می نماییم. بنگاهی كه بتواند در این حوزه صادرات داشته باشد بنگاه موفق و سخت كوشی است.
وی تصریح كرد: باید ببینیم بقیه كشورها چه كرده اند، سازوكار اقتصادی می باشد كه آنها را موفق كرده است. دولت ها ناظر و سیاستگذار هستند و تولید و اجرا در اختیار بخش خصوصی است.
به گفته وزیر بهداشت، علاقمندم هم دولت و هم مجلس نگاه شان را به بخش بهداشت و درمان و آموزش تغییر دهد و بخش خصوصی را به رسمیت بشناسد. حاضریم فرزندان مان به دانشگاه های فیلیپین و آسیای شرقی بروند اما در داخل برای بخش خصوصی بخیل هستیم و نمی گذاریم بخش خصوصی در بخش آموزش فعال شود.
وی اضافه كرد: نگاه سوسیالیستی اجازه نمی دهد بیمارستان مدرن ساخته شود. می گویند بیمارستان مدرن برای پولدارها ساخته می گردد. مگر پولدارها ایرانی نیستند؟ مگر مسیر توسعه از همین راه نمی گذرد؟
 

1396/10/24
18:34:38
5.0 / 5
5183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور