مدیرعامل برق منطقه ای تهران مطرح كرد:

دغدغه تامین زمین برای زیرساخت های شبكه برق

دغدغه تامین زمین برای زیرساخت های شبكه برق به گزارش شمال صنعت مدیرعامل برق منطقه ای تهران با اشاره به ضرورت تشكیل كارگروهی مشترك میان برق منطقه ای از پلیس راهور و شهرداری تهران، اظهار داشت: برای تامین زمین مناسب برای زیرساخت های شبكه برق دغدغه جدی داریم.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، غلامرضا خوش خلق در صد و هفتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران كه بعنوان میهمان همراه وزیر نیرو حضور داشت، با عرضه گزارشی اظهار داشت: در تامین برق سه مبحث تولید انتقال و توزیع مد نظر قرار می گیرد كه در حوزه توزیع دو شركت در پایتخت فعال می باشند و در مجموع برق پایتخت به همراه استان های قم و البرز توسط این شركت ها انجام می شود كه ۲۵ درصد از مشتركین كشور تحت پوشش برق منطقه ای تهران هستند.
وی ادامه داد: پیك تابستان سال قبل یك پنجم پیك مصرف كل كشور بود. از سال ۹۵ تا ۱۳۹۸ حدود ۱۰۰ پروژه با اعتبار یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در پایتخت اجرایی شده و توانسته اثر بسزایی در حوزه توزیع برق داشته باشد.
وی افزود: كابل كشی زمینی در پایتخت پیگیری می شود كه در همین راستا از همكاریهای پلیس راهور و شهرداری باید تشكر كنم. با این وجود تشكیل كارگروه مشترك با هدف تسریع در كابل كشی زمینی تهران بطور قطع از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. زیرساخت های برق تهران قدیمی هستند و احتیاج به بازسازی شبكه ها داریم. البته در جهت بهبود وضعیت مبلمان شهری كابل های هوایی به زیر زمین منتقل شدند.
مدیرعامل برق منطقه ای تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این كه در خیلی از نقاط تهران بخصوص حاشیه این شهر به حریم شبكه برق تجاوز می شود اضافه كرد: در حریم شبكه برق ساخت و سازهایی انجام شده، سرقت تجهیزات برق همچون مشكلاتی است كه با آن مواجه هستیم و از جانب دیگر تامین زمین برای جایگذاری زیرساخت های مناسب از دیگر دغدغه های ما به حساب می آید كه همه این موارد می تواند با تشكیل كارگروهی مشترك مورد بررسی و حل و فصل قرار گیرد.
وی تصریح كرد: بدون شك اگر در شهر تهران تراكم فروخته می شود، باید زیرساخت های آن همچون زیرساخت های شبكه برق هم فراهم گردد. شورا برای حفاری و كابل كشی های زمینی باید به برق منطقه ای مجوز دهد. بنابراین همین جا درخواست می كنم كه در یك بازه ۱۰ ساله به ما فرصت داده شود تا توسعه زیرساخت ها و نوسازی شبكه را محقق نماییم.1398/07/28
16:37:31
5.0 / 5
4708
تگهای خبر: توسعه , تولید , شركت , نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور