آخرین وضعیت اقتصاد آمریكا از دید رئیس فدرال رزرو

آخرین وضعیت اقتصاد آمریكا از دید رئیس فدرال رزرو به گزارش شمال صنعت جروم پاول گفت اقتصاد آمریكا در وضعیت خوبی قرار دارد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از سی ان بی سی، در شرایطی كه نرخ بیكاری در آمریكا به پایین ترین سطح نیم قرن اخیر خود رسید، رئیس بانك مركزی این كشور اظهار داشت كه اقتصاد در وضعیت مستحكمی قرار دارد و بانك مركزی هم وظیفه دارد كه كارهای لازم برای حفظ موقعیت مطلوب را انجام دهد. وی كه در جمع فعالان بانكی در شهر واشنگتن حاضر شده بود اضافه كرد: در حالیكه همه از فرصت های موجود به میزان یكسان بهره نمی برند و اقتصاد با ریسك هایی هم مواجه می باشد، فكر می كنم در مجموع شرایط خوب است و وظیفه ما هم این است كه تا حد ممكن شرایط را در سطح مطلوب حفظ نماییم.
با باقی ماندن مشكلات بخش تولید آمریكا كه در آمار اشتغال هم خویش را نشان داد، حالا انتظارات برای كاهش مجدد نرخ بهره افزایش پیدا كرده است. بخش تولید تنها بخش اقتصاد آمریكا بود كه در ماه سپتامبر اشتغال زایی خالص منفی داشت.
پاول با اشاره به این كه فدرال رزرو در حال ارزیابی استراتژی های مختلف برای رساندن نرخ تورم به سطح دو درصد است اضافه كرد: در حالیكه معتقدیم استراتژی هایمان موثر بوده اند، اقتصاد آمریكا هم به مانند سایر اقتصادهای پیشرفته در جهان با ریسك های مواجه می باشد و در بلندمدت چالش هایی پیش روی خود می بیند.
اظهارات پاول در شرایطی بیان می شود كه رشد اقتصاد آمریكا در سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سال قبل كاهش محسوسی را تجربه كرده است بگونه ای كه رشد سه ماهه دوم از ۳.۵ درصد پارسال به حدود ۲ درصد امسال كاهش پیدا كرده است. هم چنین پیشبینی می شود رشد اقتصادی آمریكا در سه ماهه سوم سال از ۲.۹ درصد سال قبل به تنها ۱.۵ درصد كاهش پیدا كند.1398/07/13
14:48:56
5.0 / 5
4140
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور