تولید سه برابری با حساب روی نفت ۱۰۰ دلاری

تولید سه برابری با حساب روی نفت ۱۰۰ دلاری به گزارش شمال صنعت برتری نفت بعنوان منبع اصلی انرژی امكان دارد رو به تحلیل رفته باشد اما یك تولیدكننده اندونزیایی با این حساب كه هنوز فرصتهای زیادی برای بهره برداری وجود دارد، می خواهد تولید خویش را سه برابر كند.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، هیلمی پانیگورو، رئیس شركت "پی تی مدكو انرژی اینترنشنال" كه میادین نفت در كشورهای مختلف از اندونزی تا لیبی و مكزیك داشته و به خرید چاه های فراساحلی علاقه دارد، می خواهد ظرف مدت پنج تا ۱۰ سال آینده، تولید نفت و گاز خویش را از ۱۲۰ هزار بشكه در روز به معادل ۳۰۰ هزار بشكه در روز افزایش دهد.

استراتژی مدكو بر اساس این دیدگاه است كه كمبود اكتشاف و تقاضای بالای بخش هواپیمایی و پتروشیمی، قیمت نفت را در یك دهه آینده به بالای ۱۰۰ دلار در هر بشكه خواهد رساند. این دیدگاه برخلاف نظر غولهای نفتی مانند BP است كه به تازگی اعلام نموده است امكان دارد بعضی از منابعش به علت قیمتهای پایین و فشار سرمایه گذاری برای اجرای پروژه های دارای آلایندگی اندك، هیچگاه به تولید نرسند.

رییس این شركت در مصاحبه با بلومبرگ اظهار نمود: قیمتهای نفت در كوتاه مدت احیانا در حدود ۶۰ دلار در هر بشكه خواهد ماند اما در بلندمدت قضیه فرق می كند و سرمایه گذاری كافی در بخش بالادستی برای جبران افت تولید وجود ندارد. ایشان در ادامه اضافه كرد: حتی اگر مصرف سوخت فسیلی در نتیجه رونق خودرو های برقی كاهش پیدا كند، نفت همچنان كمبود عرضه خواهد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شركت مدكو كه در اندونزی صاحب معادن مس و طلا و نیروگاههای گازسوز است، امسال به خرید اموال "اوفیر انرژی" به ارزش ۵۱ میلیون دلار پرداخته است. "اوفیر انرژی" در اندونزی، تایلند و ویتنام اموال نفت و گاز دارد و با این خرید، حدود ۲۵۰۰۰ بشكه در روز به تولید سال ۲۰۱۹ مدكو افزوده می شود.
1398/07/01
13:21:12
5.0 / 5
4166
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور