حجتی در جمع خبرنگاران:

جهش تولید دانه های روغنی در سال آینده

جهش تولید دانه های روغنی در سال آینده به گزارش شمال صنعت وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه سال آینده در تولید دانه های روغنی، با یك جهش مواجه خواهیم بود، خاطرنشان كرد: وزارت جهاد پیگیر مبحث افزایش قیمت سبوس است تا مشكل حل شود.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، محمود حجتی امروز یكشنبه دهم شهریورماه ۹۸ در حاشیه مراسم «هفتمین همایش سراسری كشت محصولات زراعی (آغاز سال زراعی ۹۹-۹۸)» كه در محل وزارت جهاد كشاورزی در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه در بحث روغن و كنجاله، كشور وابستگی زیادی دارد، تصریح كرد: بر این اساس، یكی از محصولاتی كه ما بر روی آن تمركز بیشتری كرده ایم، كلزا است و امیدواریم كه بتوانیم پشتیبانی ها و حمایت لازم را از تولید این محصول به عمل بیاوریم.
وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه طی دو تا سه سال پیش تولید كلزا در كشور حدود ۴۰ هزار تن بوده است، اظهار داشت: امسال تولید این محصول از مرز ۴۲۰ هزار تن گذشته و برای سال آینده در زمینه تولید دانه های روغنی با یك جهش مواجه خواهیم بود.
حجتی درباره افزایش قیمت سبوس، با اشاره به اینكه دولت اختیار قیمتگذاری را به ستاد تنظیم بازار واگذار كرده است، افزود: بنده مخالف افزایش قیمت سبوس بودم. همینطور رئیس جمهور در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ نمود كه در این زمینه تجدیدنظر كند؛ چون كه رئیس ستاد تنظیم بازار، وزیر صنعت است؛ اما متأسفانه الان باردیگر ستاد تنظیم بازار، افزایش قیمت سبوس را تصویب كرده است.
وی افزود: بر این اساس پیگیری های ما در حال انجام می باشد و امیدواریم كه در این زمینه تجدیدنظر شود.
وزیر جهاد كشاورزی درباره ممنوعیت صادرات جوجه یك روزه تصریح كرد: بنده از ابتدا مخالف این بودم كه صادرات محصولات كشاورزی ممنوع شود و در این رابطه با رئیس جمهور مكاتباتی داشته ام.
حجتی تصریح كرد: برای تأمین نیاز داخلی، وقتی مزیت حبابی به علت پرداخت یارانه های دولتی وجود دارد، باید از صادركننده عوارض صادراتی دریافت شود نه اینكه صادرات را به صورت كل ممنوع نماییم.

1398/06/11
14:37:33
5.0 / 5
4823
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور