لاریجانی در دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان مركزی:

قیمت واقعی ارز از رقم های كنونی كمتر است، اختیارات بودجه ای استانداری ها افزایش یابد

قیمت واقعی ارز از رقم های كنونی كمتر است، اختیارات بودجه ای استانداری ها افزایش یابد به گزارش شمال صنعت رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه از دیدگاه اقتصاددانان قیمت واقعی ارز از رقم های كنونی كمتر است، اظهار داشت: بودجه كشور باید در چارچوب ملی و استانی تنظیم و شورای برنامه ریزی استان ها در مورد جزئیات بودجه تصمیم گیری كند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، اعضای مجمع نمایندگان استان مركزی و استاندار این استان ظهر امروز (یكشنبه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو كردند.
لاریجانی در این دیدار با اشاره به لزوم رفع مشكلات كارخانه های هپكو و آذرآب، اظهار داشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد مورد نظر نمایندگان و دولت برای رفع مشكلات این واحدهای صنعتی را به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا عرضه نماید تا در دستور كار این شورا قرار گیرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه اختیارات بودجه ای استانداری ها باید افزایش پیدا كند، اضافه كرد: بهتر است بودجه كشور در چارچوب ملی و استانی تنظیم و شورای برنامه ریزی استان ها در مورد جزئیات بودجه تصمیم گیری كند كه برای این منظور ایجاد سازوكار افزایش اختیارات استانداری ها توسط كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات لازم است.
رئیس قوه مقننه با اشاره به عزم مجلس برای جلوگیری از انحراف بودجه ای اضافه كرد: هرگاه در جابه جایی بودجه تخلفی صورت گرفته باشد، كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گزارشی از آن بر طبق ماده ۲۳۴ ارائه خواهدنمود.
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره نرخ ارز، بیان كرد: از دیدگاه اقتصاددانان قیمت واقعی ارز از رقم های كنونی كمتر است، در واقع نرخ ارز در ماه های گذشته غیرمتعارف بود و به سبب عملیات روانی افزایش پیدا كرد.
منبع:

1398/06/10
23:51:50
5.0 / 5
4165
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجارت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور