رییس سازمان راهداری به شمال صنعت اعلام كرد

پیش بینی تردد 2 و نیم میلیون زائر در اربعین، بلیت اتوبوس گران نمیشود

پیش بینی تردد 2 و نیم میلیون زائر در اربعین، بلیت اتوبوس گران نمیشود شمال صنعت: رئیس سازمان راهداری اعلام نمود كه پیش بینی می شود در روزهای اربعین حسینی 2.5 نفر زائر از چهار پایانه مرزی مشخص شده عبور كنند و برمبنای توافقات صورت گرفته، قیمت بلیت اتوبوس در این ایام افزایش نخواهد یافت.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، ماه محرم و ایام اربعین یكی از پرترددترین و پرترافیك ترین ایام در جاده های مواصلاتی كشور به سمت استان های غربی است، چونكه نه تنها زائران ایرانی بلكه مسافران خارجی بسیاری هم به ایران وارد می شوند و از مرزهای غربی كشور به سمت نجف و كربلا حركت می كنند.
عبدالهاشم حسن نیا - رئیس سازمان راهداری كشور- در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: آنچه تا این لحظه قطعی شده چهار پایانه مرزی خسروی، مهران، چذابه و شملچه است كه پیش بینی می نماییم از حدود دو و نیم میلیون نفر زائر بیشتر از یك میلیون تردد از مرز مهران صورت گیرد، حدود ۴۰۰ هزار نفر تردد از مرز خسروی و مابقی زائران نیز بوسیله مرزهای چذابه و شملچه تردد كنند.
وی با بیان این كه مرز شلمچه و چذابه برای خوزستانی ها و دیگر استان های جنوبی مانند بوشهر، هرمزگان، فارس و غیره مورد استفاده قرار گرفته و یكی از مرزهای شلوغ در این ایام محسوب می شود، اظهار داشت: برای فراهم كردن بستر لازم در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی نیز حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰ هزار اتوبوس پیش بینی شده تا در رفت و آمد زائران مشكلی به وجود نیاید. البته مسافران اربعین از كشورهای افغانستان، پاكستان، آذربایجان و روسیه و هند نیز به ایران وارد می شوند و از این چهار پایانه مرزی عبور می كنند.
وی همین طور درباب قیمت بلیت اتوبوس نیز اظهار داشت: گرچه تابحال انجمن شركت های مسافربری به صورت رسمی درباره ی قیمت بلیت اتوبوس اظهار نظر نكرده است اما طبق مذاكرات و توافقات صورت گرفته مقرر شده تا قیمت آن، برای ایام اربعین افزایش پیدا نكند.
وی با اشاره به این كه بیشتر زائران ایرانی از وسیله ی شخصی برای رساندن خود به مرزهای ایران و عراق استفاده می نمایند، اظهار داشت: سال قبل نیز با وجود پاركینگ های بزرگ تعبیه شده در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه ترافیك سنگینی داشتیم و امسال با وجود اضافه شدن مرز خسروی پیش بینی می نماییم همچنان مردم از وسیله ی شخصی استفاده كنند اما زائران اگر می خواهند راحت تر باشند و در این ترافیك ها معطل نشوند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده كنند.
منبع:

1398/05/30
15:41:01
5.0 / 5
4784
تگهای خبر: شركت , ناوگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور