با حضور معاون علمی رییس جمهور؛

راه اندازی كارخانه نوآوری اردبیل كلید خورد

راه اندازی كارخانه نوآوری اردبیل كلید خورد به گزارش شمال صنعت معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری با استانداری اردبیل برای شكل گیری «كارخانه نوآوری»، اظهار داشت: زیست بوم كارآفرینی و نوآوری امروز با همراهی جانانه سرمایه گذار بخش خصوصی رونق گرفته است و این تعامل در حمایت جوان خلاق و كارآفرین، یك نتیجه برد-برد خواهد داشت.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و اكبر بهنام جو استاندار اردبیل تفاهم نامه ای را به امضا رساندند كه بر اساس آن، «كارخانه نوآوری اردبیل» در محل پیشین كارخانه چرم مغان ایجاد و به مركزی جهت استفاده استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان بدل می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این مراسم، از یك تعامل سازنده با نتیجه برد-برد سخن گفت.
ستاری، با بیان این كه زیست بوم كارآفرینی و نوآوری در استان ها امروز با حمایت و همراهی جانانه بخش خصوصی، رونق گرفته است، اظهار نمود: خوشبختانه اهمیت و جایگاه اقتصاد دانش بنیان و استارتاپ ها در كشور جا افتاده و به یك دغدغه بدل شده است. بخش خصوصی، از توسعه زیست بوم كارآفرینی و نوآوری، جانانه حمایت می كند. زمان و سرمایه ای كه بخش خصوصی برای توسعه كسب و كارهای دانش بنیان و استارتاپی صرف می كند، پرارزش است و مسئولیت ما را برای حمایت زیرساختی و حاكمیتی، از فعالان این زیست بوم سنگین تر می كند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، ایجاد كارخانه های نوآوری، شتابدهنده ها و مراكز نوآوری به كمك سرمایه گذار بخش خصوصی را نشانی برجسته از تحول نگرش و فرهنگ جامعه نسبت به اقتصاد و سرمایه های ارزشمند انسانی خود دانست و اظهار نمود: این كه سرمایه گذار و كارخانه دار بخش خصوصی، از ملك و سرمایه خود برای به راه انداختن كسب و كارهای دانش بنیان و استارتاپی هزینه می كند، از تحول نگرش و فرهنگ جامعه نسبت به ارزشمند ترین سرمایه هایش یعنی جوان خلاق و دانش آموخته حكایت دارد.
به قول ستاری، جامعه دریافته است كه سرمایه گذاری روی ایده های خلاقانه و بلندپروازانه این جوانان، از یك سو اشتغال آنان و از جانب دیگر پیشرفت و خلق ارزش افزوده برای سرمایه گذار و جامعه را به ارمغان می آورد؛ تعاملی كه نتیجه آن سود بردن تمامی طرف های تعامل خواهد بود.
ستاری، پیشگام شدن استاندار و فعالان بخش خصوصی اردبیل برای این تفاهم مشترك همكاری را در ترویج فرهنگ اقتصاد دانش بنیان استان یك گام اثرمند ارزیابی كرد و اظهار داشت: این كه استاندار در مبحث پشتیبانی از زیست بوم كارآفرینی و نوآوری پیشگام شود، گامی پرارزش است و تمامی استان ها باید از بازگشت و ماندگار شدن یك استعداد برتر و نخبه به استان، بیشتر از كشف یك معدن خوشحال شوند چونكه ارزش افزوده و تحولی كه سرمایه انسانی به همراه می آورد، ماندگار و رو به افزایش است. با حمایت نرم افزاری و سخت افزاری همه بخش ها همچون استانداری و بخش خصوصی، این محیط ها در دسترس فعالان دانش بنیان، استارتاپی ها و دانش آموختگان نوآور اردبیلی قرار می گیرد.
ستاری با اشاره به این كه حمایت زیرساختی و تجهیز مراكز نوآوری، پارك های علم و فناوری، شتابدهنده های تخصصی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در دستور كار و اولویت نخست معاونت علمی و فناوری است، افزود: حالا فرصتی طلایی برای كشور به وجود آمده است كه بر اساس آن، اشتغال فارغ التحصیلان برای جوانانی كه تخصص دارند فراهم می شود. بر همین مبنا تاكید معاونت علمی بر حمایت زیرساختی از رونق این زیست بوم در كشور، سازگار با خصوصیت ها و مزیت های بومی است.
سوت راه اندازی «كارخانه نوآوری» اردبیل به صدا در آمد
با امضای تفاهم نامه «ایجاد و راه اندازی كارخانه نوآوری»، زمینه گرد هم آمدن ایده های خلاقانه و تبدیلشان به استارتاپ یا كسب و كار دانش بنیان در یكی از كارخانه های اردبیل فراهم گردید.
این تفاهم نامه در جهت ایجاد زیست بوم كارآفرینی برای دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه با ایجاد كارخانه نوآوری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری اردبیل، پارك علم و فناوری اردبیل و شركت چرم مغان منعقد شد.
بعد از شناسایی چند كارگاه و كارخانه و اماكن صنعتی در استان اردبیل، شركت چرم مغان بعنوان بستری مناسب برای ایجاد كارخانه نوآوری انتخاب گردید و خط تولید نوآوری ها در «اردبیل» به راه افتاد.
با تخصیص 1000 متر مربع فضای اداری موجود و ساخت 4هزار متر مربع به شكل سوله، فضای لازم برای استقرار استارتاپ ها و جوانان خلاق و نوآور، با حمایت و معرفی معاونت علمی و فناوری فراهم می شود.
همكاری «كمیته مشترك» برای به ثمر نشستن «كارخانه نوآوری» اردبیل
«كمیته مشترك همكاری» برای اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه، كمیته های متشكل از نمایندگان بخش های مشاركت كننده در این تفاهم نامه شكل گرفته است و اجرای بندهای آن، تا تحقق زیرساختی مناسب برای استارتاپی ها و فعالان فناور اردبیل را پیگیری می كند.1398/05/07
21:16:01
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور