فاضلی در گفت وگو با ایسنا:

تخم مرغ بطور قطع ارزان تر می گردد

تخم مرغ بطور قطع ارزان تر می گردد شمال صنعت: رئیس اتاق اصناف كشور معتقد است: گرانی تخم مرغ یك حادثه است كه نباید آن را به تمام بخش ها تعمیم داد و الان هم قیمت این محصول تعدیل شده و بطور قطع در ایام آینده مناسب تر هم خواهد شد.علی فاضلی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال كه در هفته های گذشته با عنایت به شرایط پیش آمده چه اقداماتی برای كنترل بازار اقلام ضروری همچون تخم مرغ صورت گرفته است؟ اظهار نمود: نمی توان این گونه اظهار داشت كه در این مدت دستورالعمل خاصی صادر شده باشد. البته وضعیت محصولی مانند تخم مرغ را نباید به تمام كالاها تعمیم داد.

وی اضافه كرد: به تخم مرغ بعنوان یك حادثه نگاه كنید. به هر حال سایر اقلام مصرفی چنین وضعیتی نداشته اند.

رئیس اتاق اصناف اظهار داشت: افزایش قیمت تخم مرغ ناشی از یك حادثه پیش پا افتاده است كه ممكن است در هر كشوری رخ دهد. من نمی خواهم آماری عرضه كنم، چون كه عرضه این آمار با وزارت جهاد كشاورزی است. اما می توان از این وزارتخانه سوال كرد كه در آن واحد چند میلیون مرغ بر اثر بیماری آنفلوآنزای طیور از بین رفته اند؟

فاضلی اظهار نمود: اصلا می توان پرسید كه چرا واردات این محصول به موقع انجام نشد. من نباید به این سوالات پاسخ دهم اما به هر حال مبحث تخم مرغ هر چه بود آخر یافته و الان تا حدی قیمت این محصول تعدیل شده است و بطور قطع در ایام آینده قیمت آن مناسب تر هم خواهد شد.

به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، درپی شیوع بیماری آنفلوآنزی پرندگان در واحدهای مرغ تخم گذار، ۱۴ میلیون قطعه مرغ تخم گذار از رده تولید و تخم گذاری خارج شد كه سبب كاهش عرضه تخم مرغ و به تبع آن افزایش قیمت در بازار شد؛ بنابراین واردات تخم مرغ شروع شد و همچنان هم ادامه دارد تا بازار مصرف تنظیم شود.

در حال حاضر هم قیمت هر شانه تخم مرغ مقداری كاهش یافته و به صورت میانگین در سطح شهر شانه ای ۱۵ هزار و دانه ای ۵۰۰ تومان فروخته می گردد كه با قیمت مصوب ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان برای هر شانه و ۴۰۰ تومان برای هر دانه هنوز فاصله دارد.
1396/10/17
15:50:03
5.0 / 5
4996
تگهای خبر: ارز , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور