شرایط پرداخت حقوق و مزایای كاركنان انتقالی

شرایط پرداخت حقوق و مزایای كاركنان انتقالی شمال صنعت: با مشخص شدن نحوه پرداختی های كاركنان انتقالی، حقوق مستمر و غیرمستمر آنها بر عهده دستگاه مقصد بوده و عیدی آنها نیز به روال معمول و برمبنای مصوبه هیات وزیران پرداخت خواهد شد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، در اجرای قانون بودجه سال جاری، سازمان برنامه و بودجه دستورالعمل نحوه پرداخت حقوق و مزایای كاركنان انتقالی شامل رسمی، پیمانی و قراردادی و جابه جایی اعتبارات مربوطه در لایحه بودجه سال آینده را ابلاغ كرده است كه برمبنای آن، هیچ گونه ابلاغی برای جابه جایی حقوق و مزایای كاركنان انتقالی توسط سازمان برنامه و بودجه انجام نخواهد شد.

همچنین دستگاه های اجرایی مقصد بعد از تأیید انتقال كاركنان توسط شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دستگاه های اجرایی مبدأ و مقصد مكلف به صدور حكم كارگزینی برای كاركنان انتقالی هستند.

در رابطه حقوق و مزایای مستمر و غیر مستمر نیز شرایط اینگونه است كه در صورت انتقال كاركنان رسمی و پیمانی، دستگاه اجرایی مبدأ مكلف است حقوق و مزایای مستمر آنها را طبق احكام كارگزینی صادره دستگاه اجرایی مقصد تا آخر سال پرداخت كند.

پرداخت مزایای غیرمستمر همچون اضافه كار، رفاهی و سایر پرداخت های پرسنلی از تاریخ انتقال بر عهده دستگاه اجرایی مقصد است. البته در این رابطه یك تبصره وجود دارد در خصوص اینكه دستگاه اجرایی مقصد موظف است هر گونه تغییر در وضعیت استخدامی و یا تغییر در احكام كارگزینی كاركنان انتقالی را به دستگاه اجرایی مبدأ اعلام كند.

در صورت جابه جایی كاركنان قراردادی دستگاه اجرایی مقصد مكلف است حقوق و مزایای مستمر، عیدی و سایر مزایای غیرمستمر را طبق قرارداد منعقده از زمان انتقال تا آخر سال جاری پرداخت كند.

در مورد تأمین اعتبار نیز، مابه التفاوت حكم كارگزینی صادره در دستگاه اجرایی مقصد با آخرین حكم كارگزینی وی در دستگاه اجرایی مبدأ و همین طور مابه التفاوت سایر پرداخت های پرسنلی در دستگاه اجرایی مبدأ و مقصد در تخصیص اعتبار دستگاه های اجرایی پیش بینی خواهد شد.

حقوق و كسورات كاركنان رسمی و پیمانی طبق آخرین حكم كارگزینی دستگاه اجرایی مبدأ و سایر پرداختی های پرسنلی آنها به میزان پیش بینی شده در اعتبار مصوب سال جاری دستگاه اجرایی مبدأ ملاك بررسی جابجایی اعتبارات درخواستی خواهد بود.

مبلغ عیدی كاركنان انتقالی هم بطور كامل و بر اساس ضریب حقوق مصوب هیأت وزیران پرداخت می شود.

گفتنی است كه پرداخت حقوق و مزایا امسال با عنایت به مصوبه مجلس در این رابطه در قانون بودجه، ماجرای خودرا داشت و با عنایت به اختلاف نظری كه در مورد پرداخت ها وجود داشت صدور احكام كارگزینی كاركنان و نحوه پرداخت به آنها در بعضی از دستگاه ها بلاتكلیف باقی مانده بود.

مصوبه مجلس بر افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق كاركنان و بازنشستگان بطور یكسان و افزایش تا ۱۰ درصدی مازاد بر آن تاكید داشت كه گرچه دولت با این مصوبه موافق بود ولی آنرا اجرایی كرد كه در ادامه نمایندگان معتقد بودند در پرداخت های سال جاری، تكالیف بودجه اجرایی نشده است.

منبع:

1398/04/18
13:32:34
5.0 / 5
4938
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور