بورس باردیگر صعودی شد

بورس باردیگر صعودی شد شمال صنعت: باوجود كاهش قیمت ها در بورس تهران در روز گذشته، امروز شاخص كل باز هم توانست رشد كند و نیمه تراز ۲۰۳ هزار واحدی را پشت سر بگذارد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، سپس یك روز اصلاح قیمت ها در بورس اوراق بهادار تهران بار دیگر شاخص كل توانست روند صعودی در پیش گیرد و با ۹۱۹ واحد رشد به تراز ۲۰۳ هزار و ۷۷۷ واحدی برسد.
شاخص كل هم وزن با ۵۱۶ واحد رشد تا رقم ۴۱ هزار و ۱۰۷ واحدی افزایش پیدا كرد. همین طور شاخص آزاد شناور با ۱۴۴۴ واحد افزایش تراز ۲۰۳ تراز و ۳۱۰ واحدی را تجربه نمود.
همین طور شاخص بازار اول ۸۲۷ واحد رشد كرد و به تراز ۱۵۲ هزار و ۹۰۷ واحدی رسید و شاخص بازار دوم با ۱۱۲۵ واحد افزایش عدد ۳۹۲ هزار و ۶۴۱ را تجربه نمود.
امروز نماد معاملاتی شركت معدنی و صنعتی گل گهر ۱۴۵ واحد تأثیر افزاینده روی شاخص های بازار داشت. همین طور نمادهای بانك صادرات و بانك تجارت هر كدام ۹۶ و ۹۳ واحد در افزایش شاخص های بازار تأثیر داشتند.
در طرف مقابل گسترش نفت و گاز پارسیان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و توسعه معادن و فلزات هر كدام به ترتیب ۱۰۸، ۸۳ و ۷۹ واحد تأثیر كاهشی روی شاخص های بازار داشتند.
امروز در حالی شاخص بازار سرمایه رشد می كند كه در ایام گذشته از شروع سال ۱۳۹۸ تابحال شاخص كل توانسته بارها ركوردشكنی كند و برای نخستین بار در تاریخ بورس تراز ۲۰۰ هزار واحدی را پشت سر بگذارد. در عین حال در محدود روزهای از روزهای معاملاتی سال جاری شاخص كل روند اصلاحی به خود گرفت.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱، ۲۳۴ هزار میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۷.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.
همین طور شاخص كل فرا بورس ایران امروز با ۱۳ واحد افزایش تا رقم ۲۴۹۳ واحدی بالا رفت و ارزش معاملات این بازار به رقم ۴۳۰ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید. همین طور حجم معاملات این بازار رقم ۱.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.1398/02/04
14:15:25
5.0 / 5
4540
تگهای خبر: ارز , بورس , پتروشیمی , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور