برق ۷۸ روستا هنوز وصل نشده است

سیل های اخیر ۱۷ میلیارد تومان به شبكه برق خسارت زد

سیل های اخیر ۱۷ میلیارد تومان به شبكه برق خسارت زد شمال صنعت: سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: بر طبق برآوردهای اولیه صورت گرفته، میزان خسارت در استان گلستان بسیار زیاد بوده و برآورد می شود كه حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان به شبكه برق كشور لطمه رسیده باشد. در استان مازندران باز طبق برآوردهای صورت گرفته، دو میلیارد تومان و در استان لرستان باز پیش بینی می شود كه حداقل پنج میلیارد تومان خسارت به شبكه برق كشور وارد شده باشد.


محمودرضا حقی فام در گفت و گو با ایسنا، درباب برآورد خسارت اولیه سیل اظهار نمود: همچنان بررسی ها برای میزان خسارت ادامه دارد، اما شركت توانیر در همان ساعات اولیه سیل در استان های گلستان و مازندران اعتباری را اختصاص داد تا تأمین برق مشتركان در سریع ترین زمان ممكن صورت گیرد.
او همینطور درباره وضعیت تأمین برق مناطق سیل زده اشاره كرد: هم اكنون تنها در منطقه كوهرنگ و چگینی در استان لرستان كه یك منطقه كوهستانی است و حدود ۷۸ روستا در آن وجود دارد، با مشكل بی برقی مواجه هستیم.
حقی فام اضافه كرد: با عنایت به اینكه كل این منطقه را سیل دربر گرفته و هیچ گونه دسترسی به شبكه نداریم، احتمالاً برق دار كردن این منطقه به فرصت بیشتری نیاز دارد، اما تلاش ما این است كه با ایجاد تمهیداتی روند انجام كار را سریع تر نماییم.
وی با اشاره به اینكه در بعضی از نقاط به سبب از بین رفتن پایه ها، شبكه قطع شده و تا زمانی كه سطح سیلاب پایین نیاید امكان برق دار كردن این مناطق وجود ندارد، اعلام نمود: با اقدامات صورت گرفته تقریباً مشكل تأمین برق در استان گلستان بطور كامل برطرف شده است و در استان مازندران باز در همان ساعات اولیه برق مناطق سیل زده وصل شد.
سخنگوی صنعت برق در ارتباط با وضعیت برق شیراز باز اظهار داشت: در این بخش با مشكل جدی مواجه نبودیم و تنها برای ایجاد امنیت و پیشگیری از برق گرفتگی، برق دروازه قرآن را قطع كردیم و سپس پایین آمدن آب، برق آن منطقه بطور كامل وارد مدار شد و مشكل خاصی به وجود نیامد.
بگفته وی، با عنایت به اینكه در تهران و استان البرز باز بارندگی های شدیدی را شاهد بودیم، اكیپ های عملیاتی ما در حالت آماده باش قرار گرفتند و هم اكنون هیچ گونه مشكل حادی در شبكه وجود ندارد و صنعت برق كشور باز برای هرگونه اتفاقی آماده است.
فرهام كركانی، مدیر دفتر بحران و پدافند غیر عامل شركت مهندسی آب و فاضلاب باز قبل از این به ایسنا گفته بود كه برمبنای برآوردهای اولیه صورت گرفته، میزان خسارت در استان گلستان به تأسیسات آبی ۲۶ میلیارد تومان و در استان مازندران در بخش شهری ۳۰ میلیارد تومان و در بخش روستایی ۹ میلیارد تومان بوده است.
بارندگی های شدید و وقوع سیلاب كه در ایام پایانی سال قبل مناطق شمالی ایران را درگیر خود كرده بود، با شروع سال ۱۳۹۸ به تدریج سایر مناطق كشور را باز در بر گرفت و سبب بروز خسارت های فراوانی شد.1398/01/06
13:22:44
5.0 / 5
4711
تگهای خبر: شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور