بهره برداری از سه طرح پتروشیمی در سال آینده

بهره برداری از سه طرح پتروشیمی در سال آینده شمال صنعت: مدیرعامل شركت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از بهره برداری از سه طرح بیدبلند خلیج فارس، اوره آمونیاك لردگان و اولفین ایلام در سال آینده آگاهی داد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، جعفر ربیعی در آئین آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اندیمشك با تاكید بر این كه هلدینگ های پتروشیمی علاوه بر تولید و صادرات نگاه جدی به توسعه صنعت پتروشیمی دارند، اظهار داشت: هلدینگ خلیج فارس هم از مسأله ی توسعه غافل نیست و پروژه های نیمه تمام را به هر طریقی به بهره برداری خواهند رساند.
وی با بیان این كه هلدینگ خلیج فارس ۸.۵ میلیارد دلار پروژه در دست اجرا دارد، اظهار نمود: سه پروژه بیدبلند خلیج فارس، اوره آمونیاك لردگان و اولفین ایلام در سال آینده به بهره برداری می رسند كه در این سه طرح بیشتر از چهار میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است.
مدیرعامل شركت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به جمع آوری گازهای همراه، افزود: با جمع آوری این گازها خوراك پایین دست خیلی از واحدهای پتروشیمی مانند گچساران تأمین خواهد شد.
ربیعی با بیان این كه تمركز صنعت پتروشیمی ایران تابحال به صنایع میان دستی متمركز بوده است، اظهار داشت: سیاست این است كه به صنایع پایین دست بپردازیم، برای اینكه به لحاظ قیمت ارزشمندتر هستند و بازار بهتری دارند. طرح اتیلن اكساید هم در این راستا اجرا خواهد شد. این پروژه یك پروژه ۳۰۰ هزار تنی است كه اجرای آن به كمتر از ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه نیاز دارد كه بوسیله صندوق توسعه ملی و سایر منابع تأمین خواهد شد.
بگفته وی سه پتروشیمی بوعلی، نوری و بندر امام خمینی (ره) سال آینده وارد بورس خواهند شد.1397/12/16
13:26:01
5.0 / 5
4529
تگهای خبر: ارز , بورس , پتروشیمی , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور