در گفتگو با مهر عنوان شد:

امكان خرید مواد اولیه تنها بر طبق پروانه بهره برداری

امكان خرید مواد اولیه تنها بر طبق پروانه بهره برداری شمال صنعت: معاون وزیر صمت از اتصال سامانه های در رابطه با خرید محصولات از بورس كالا با پروانه های بهره برداری در حال فعالیت و مواد اولیه مورد نیاز درج شده در آنها، آگاهی داد و اظهار داشت: این كار در جهت شفافیت است.


فرشاد مقیمی، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه اگر در اجرای برخی مكانیسم ها همچون ادامه فعالیت واحدهای فاقد پروانه بهره برداری به خوبی عمل نشده، نباید ماهیت نهادهای حامی شفافیت همچون بورس كالا را زیر سوال برد، اظهار داشت: در این شرایط، باید نسبت به شناسایی نقاط ضعف در امتداد پایش واحدهای فاقد پروانه بهره برداری اقدام نماییم كه این اقدامات در ماههای گذشته، در دستور كار قرار گرفت.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در واقع بورس كالا زمینه همگرایی تا رسیدن به شفافیت را به حداكثر رساند تا مواد اولیه از این ساختار اقتصادی به دست تولیدكنندگان واقعی كه نیازمند مواد اولیه هستند، برسد؛ این در شرایطی است كه با هدف شفاف سازی و سهولت در تامین مواد اولیه از طرف صنایع، سامانه های مرتبط لینك شده و از این پس خرید محصولات از بورس كالا با پروانه های بهره برداری در حال فعالیت و مواد اولیه مورد نیاز درج شده در پروانه ها، صورت خواهد گرفت.
وی تصریح كرد: هم اكنون تعداد قابل توجهی از واحدها فاقد پروانه بهره برداری هستند و سالیان سال از فعالیت آنها در كشور می گذرد. هرچند ساماندهی این واحدها چندین بار در دستور كار قرار گرفت و زحمات زیادی باز در این زمینه كشیده شد، اما این واحدها همچنان مشغول فعالیت هستند.
مقیمی گفت: با اقدامات انجام شده تمهیداتی اتخاذ شده است تا امكان دریافت مواد اولیه از طرف واحدهای فاقد پروانه بهره برداری به حداقل برسد كه این رویداد به رشد تولید و سهولت تامین مواد اولیه از طرف صنایع پایین دست كمك شایانی می كند؛ این در شرایطی است كه راه اندازی بورس كالا برمبنای یك تكلیف قانونی بوده است و بر طبق قانون، كالا و مواد اولیه واسطه ای به بورس كالا سپرده میگردد و این تنها تجربه ایران نبوده؛ بلكه یك تجربه جهانی به منظور احداث نظم و شفافیت در دادوستدهاست.
مقیمی اضافه كرد: هدف اصلی راه اندازی بورس كالا در اقتصاد، شفاف سازی است و با همین هدف باز مواد اولیه وارد بورس شده تا واحدهای تولیدی از مرجعی رسمی به نام بورس كالا نیاز خودرا تامین كنند.

1397/10/11
23:00:25
5.0 / 5
4477
تگهای خبر: اقتصاد , بورس , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور