وزیر صنعت:

۱۰ میلیارد دلار از واردات باید به ساخت داخل تبدیل گردد

۱۰ میلیارد دلار از واردات باید به ساخت داخل تبدیل گردد شمال صنعت: وزیر صنعت با اشاره به اینكه استفاده از توان داخل یكی از پروژه های ویژه این وزارتخانه است، اظهار داشت: ۱۰ میلیارد دلار از واردات فعلی كشور باید تبدیل به ساخت داخل شود.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، رضا رحمانی در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه برای احداث ۲۷۰هزار فرصت شغلی در بخش صنعت و معدن، گفت: هم اكنون بیشتر از ۸۰ هزار واحد صنعتی و معدنی و ۱۰ هزار معدن دارای پرونده و سه میلیون واحد صنفی مشغول به فعالیت هستند كه می توانند نقش خوبی را در افزایش تولید، اشتغال و درآمدزایی ایفا كند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه باید به این ظرفیت ها دقت كنیم، اظهار داشت: نوسازی صنایع، صنایع معدنی و صنوف تولیدی نیاز به حمایت دارد. طبق مذاكراتی كه با سازمان برنامه داشتیم برای امسال چند برنامه اساسی در نظر گرفته ایم.
وی اضافه كرد: یكی از اصلی ترین برنامه ها دارای ۱۰ پروژه ویژه است همچون استفاده از توان ساخت داخل است.
وزیر صنعت افزود: حداقل ۱۰ میلیارد دلار از واردات باید تبدیل به ساخت داخل شود كه البته این برنامه فقط در یك سال نمی تواند به سرانجام برسد.
رحمانی اظهار داشت: ظرفیت كم نظیری هم در حوزه هایی همچون صنایع دریایی و معادن كوچك داریم كه برای آنها باز برنامه های ویژه ای در نظر گرفته ایم.
وی افزود: متوازن سازی زنجیره ارزش فلزات اساسی پروژه دیگر ماست كه البته بعنوان نمونه در ابتدای دولت یازدهم ۲۰ میلیون تن زنجیره فولاد داشتیم كه امسال این عدد به ۲۰۵ تن رسیده است.
رحمانی با اشاره به اینكه امروز خام فروشی ما نسبت به سال های قبل كمتر شده است گفت: در حوزه لجستیك تجاری، ارتباط صنعت با دانشگاه، صادرات خصوصاً به كشورهای همسایه و تامین نقدینگی برنامه های جدیدی داریم.
وی اشاره كرد: اگر فقط ۱۰ درصد واردات كشورهای همسایه را ما تامین نماییم نزدیك به ۱۰۰ میلیارد دلار میگردد.
وزیر صنعت به تامین نقدینگی واحدهای تولیدی اشاره نمود و اظهار داشت: علاوه بر تبصره ۱۸، به دنبال راهكارهای جدیدی همچون بازارهای جدید، بازار سرمایه، فروش سهام، صندوق های توسعه ای و هر ظرفیت دیگری كه بتواند ما را در تامین نقدینگی كمك نماید، هستیم.
رحمانی تصریح كرد: واحدهایی كه توان تولید و فروش دارند نیازمند نقدینگی هستند كه نسبت به پارسال نیاز به نقدینگی در این واحدها چند برابر شده است.
وی اشاره كرد: كم هزینه ترین راه برای احداث اشتغال، پشتیبانی از تولید داخل است.
رحمانی همین طور اظهار داشت: برای اشتغال و تولید در مناطق محروم باز برنامه مفصل تری را آماده كرده ایم كه با كمك سازمان برنامه و بودجه پیگیری خواهیم كرد.

1397/09/21
15:15:53
5.0 / 5
4324
تگهای خبر: ارز , اشتغال , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور