معاون وزیر صنعت:

رفع مشكل صادرات خودرو به عراق

رفع مشكل صادرات خودرو به عراق به گزارش شمال صنعت، به نقل از ایرنا معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بعضی از مسائل در زمینه صادرات خودرو به عراق، تاكید نمود «از دوستان عراقی انتظار داریم این مشكلات را حل كنند».


«منصور معظمی» امروز (یكشنبه) در دیدار سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق افزود: انتظار ما از عراق پیگیری جدی تر و فعال تر تفاهمنامه های بین 2 كشور است.
مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با تبریك آزادسازی موصل گفت: عراق برای ما یك دوست راهبردی است و علاقه مندیم در حوزه های صنعتی، همكاری و سرمایه گذاری كنیم. 
معظمی با اشاره به سابقه 60 ساله سازمان مدیریت صنعتی در آموزش و تربیت مدیران، افزود: این سازمان با طراحی دوره های آموزشی برای تربیت و آموزش مدیران عراقی آمادگی دارد.
مدیرعامل ایدرو تصریح كرد: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای سرمایه گذاری در بخش های نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع پایین دست پتروشیمی، همچنین صنایع كشتی سازی، خودرو سازی و قطعه سازی و همچنین نوسازی صنایع عراق آمادگی دارد.
وی پیشنهاد كرد با تشكیل كارگروهی از هر 2طرف ایرانی و عراقی، مسائل مختلف همكاری در زمینه های صنعت، تولیدی و سرمایه گذاری بررسی شود.
«محمد شیاع السودانی» سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق، در این نشست گفت: این پیشنهادها را به طور كارشناسانه بررسی می كنیم و برای رفع مشكلات بین ایران و عراق برای همكاری بیشتر و فعال تر می كوشیم.
هیات عراقی شامل سرپرست وزارت صنایع، معاونان، مدیران سازمان های دولتی و نمایندگان بخش خصوصی در سفر به ایران با وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار و از شهرك صنعتی شمس آباد بازدید كرد.
به گزارش ایرنا، چنندی پیش «صباح زنگنه» مشاور عالی اتاق ایران و عراق تاكید كرد، همه اقوام عراقی به همكاری با بازرگانان و صنعتگران ایرانی مایلند و معتقدند این امر جز با ایجاد یك اقتصاد مشترك و پایدار ایرانی- عراقی در همه مناطق این كشور میسر نمی شود.
چندی پیش رایزن بازرگانی عراق در ایران نیز اعلام كرد: ایران سومین كشور تامین كننده كالاهای مورد نیاز عراق است.
«شاكر رزاق الدعمی» در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: در همكاری اقتصادی و صادرات به عراق جایگاه نخست متعلق به چین و جایگاه دوم مربوط به تركیه است.
به گفته وی، در سال 2016 ایران از نظر صادرات به عراق جایگاه سوم را داشت كه اكنون میزان صدور كالا و خدمات افزایش یافته است.
1396/04/25
01:08:19
5.0 / 5
5263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور