معاون شریعتمداری اعلام كرد:

حمایت از طرح های دانش بنیان معدنی، در دستور كار دولت

حمایت از طرح های دانش بنیان معدنی، در دستور كار دولت شمال صنعت: معاون وزیر صنعت اظهار داشت: حمایت از طرح های دانش بنیان معدنی، یكی از برنامه های اولویت دار سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، مهدی كرباسیان اظهار داشت: حمایت از مجموعه های دانش بنیان در حوزه معدن و صنایع معدنی و به تبع آن سرمایه گذاری در بخش آموزش و پژوهش همچون سیاست های مهم ایمیدرو به حساب می آید.
معاون وزیر صنعت خاطرنشان كرد: ایمیدرو در حوزه آموزش و پژوهش اقدامات گسترده ای در چهارسال گذشته داشته است، اعتقاد داریم پیوند میان دانشگاه و صنعت یك استراتژی موثر در پیشبرد اهداف اقتصادی است. در این راستا ایمیدرو با افزایش ۶ برابری بودجه در این بخش، تفاهم نامه هایی با دانشگاه های معتبر همچون تهران، شریف و... منعقد كرد و سیاست ما تداوم در تعامل با جامعه علمی كشور است.
كرباسیان با اشاره به تأسیس موسسه مشترك بین ایمیدرو و دانشگاه تهران(یونیدرو) اظهار داشت: در شروع به كار این موسسه، ایمیدرو سرمایه ای بیش از ۵ میلیارد تومان برای فعالیت های پژوهشی این دانشگاه در حوزه معدن و صنایع معدنی اختصاص داد و آمادگی داریم تا در زمینه تامین مالی دیگر مجموعه های دانش بنیان همكاری های لازم را انجام دهیم.
رییس هیأت عامل ایمیدرو با تاكید بر حمایت از مجموعه های دانش بنیان، حمایت از آینده تكنولوژی و جوانان، ابراز كرد: بسط و تعمیق ارتباطات و افزایش اثربخشی تعاملات دولت، صنعت و دانشگاه یك اصل به حساب می آید و آمادگی داریم در جهت كمك به سازمان دهی كارآفرینان فناور در قالب شركت های نوپا اقدامات لازم را انجام دهیم.
كرباسیان با بیان اینكه باور داریم در حوزه معدن و صنایع معدنی یك عقب ماندگی تاریخی داریم اضافه كرد: انتقال تكنولوژی و فناوری های روز به داخل كشور جزو ضرورت ها به حساب می آید و باید شرایطی فراهم كرد مجموعه های دانش بنیان از علم و تكنولوژی خارجی ها استفاده كنند و در این زمینه ما بعنوان ایمیدرو حامی متولیان بسترساز این مهم هستیم.

1396/09/15
11:35:55
5.0 / 5
4689
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور