رشد صنعت گردشگری توسط شركت رجا

رشد صنعت گردشگری توسط شركت رجا به گزارش شمال صنعت، به نقل از تین نیوز برقراری خطوط قطارهای گردشگری تهران-شمال،‌ برقراری سامانه تلفنی1539، افتتاح ایستگاه همدان در مسیر همدان-مشهد و راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی ؛سفر ارزان؛ بر روی سامانه اطلاع‌رسانی تلگرام از جمله اقدامات موفق رجا در جهت بهبود شرایط سفر برای مردم می باشد.


برقراری خطوط قطارهای گردشگری تهران-شمال،‌ برقراری سامانه تلفنی1539، افتتاح ایستگاه همدان در مسیر همدان-مشهد و راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی "سفر ارزان" بر روی سامانه اطلاع‌رسانی تلگرام از جمله اقدامات موفق رجا در جهت بهبود شرایط سفر برای مردم است.
 
چند سالی است كه دستیابی به توسعه همه‌جانبه به صورتی كه رشد و پیشرفت هر قسمت در جهت ایجاد هم‌افزایی با سایر حوزه‌ها باشد، به دغدغه مهم اجتماعی و اقتصادی كارشناسان و صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی تبدیل شده است.
 
رشد یك سیستم در گرو رشد متوازن همه بخش‌هایش است. در این میان، توجه به گردشگری و حمل‌ونقل به‌عنوان شاخصه‌های جامعه مدرن و معیار وجود یا عدم وجود امنیت اجتماعی و اقتصادی در هر كشور، بیشتر از قبل شده است. از طرفی دیگر كاركرد اقتصادی (به‌ویژه اقتصاد حمل‌ونقل و هتلداری)، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی صنعت گردشگری موجب شده تا دولت‌ها به این صنعت توجه جدی نشان دهند.
 
گردشگری به‌عنوان یك دانش میان‌رشته‌ای، بخش‌هایی همچون حمل‌ونقل و خدمات مسافری و هتلداری را در خود جای داده است. با این تعریف، بر آن شدیم تا در هفته تأمین اجتماعی و در رابطه با میزان رشد گردشگری كشور كه بخش وسیعی از آن منوط به توسعه و به‌روز شدن شبكه حمل‌ونقلی و مسافری است، گفت‌وگوی مفصلی را با مدیرعامل بزرگ‌ترین هلدینگ گردشگری كشور، با نامِ هلدینگ گردشگری سازمان تأمین اجتماعی (هگتا) ترتیب دهیم كه شرح مبسوط آن را در روزهای آتی به سمع و نظرتان خواهیم رساند.
 
صنعت حمل‌ونقل ریلی به‌عنوان ایمن‌ترین نوع سفر، همیشه مورد كم‌توجهی بوده و بر همین اساس هم بود كه شورای عالی اداری د در سال ۷۶ فعالیت‌های مسافری را تحت نام شركت حمل‌ونقل ریلی رجا از راه‌آهن جدا كرد.
 
رجا هم‌اكنون و بر اساس مصوبه هیات وزیران تحت مالكیت سازمان تأمین اجتماعی است. این شركت در حال نوسازی ناوگان  خود است و حدود 53 ناوگان را تا پیش از پایان سال 95 در محورهای تهران-تبریز، تهران-مشهد و تهران بندرعباس روی خط سیر قرار داده بوده است. رجا، بیستم تیرماه 96 نیز و در دومین روز از هفته تأمین اجتماعی نیز ایستگاه همدان، در مسیر همدان-مشهد را به‌طور رسمی افتتاح كرد.
 
پیش از این، متوسط تولید ناوگان ریلی -بین سال 1354 تا 1394- حدود 20 واگن در سال بوده است درحالی‌كه كشور بدون در نظر گرفتن زیان‌ده بودن بخش ریلی، به‌طور متوسط مستعد تولید 500 دستگاه ناوگان در سال بوده است. شركت رجا با اقدامات اخیر خود موفق شده تا این نقص را جبران كند كه برقراری خطوط قطارهای گردشگری تهران-شمال،‌ برقراری سامانه تلفنی 1539 كه همه‌روزه آماده پاسخگویی به مراجعان خود است و راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی "سفر ارزان" بر روی سامانه اطلاع‌رسانی تلگرام از آن جمله است.
1396/04/21
19:01:24
5.0 / 5
6179
تگهای خبر: صنعت , مصرف كننده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور