با تصمیم كارگروه تنظیم بازار؛

قیمت مرغ و شیر كاسته می شود، تدوین بسته قیمت گذاری خودرو

قیمت مرغ و شیر كاسته می شود، تدوین بسته قیمت گذاری خودرو شمال صنعت: نشست كارگروه تنظیم بازار ضمن برنامه ریزی برای كاهش قیمت اقلام اساسی، بر تدوین بسته قیمت گذاری خودرو تاكید گردید.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه كارگروه تنطیم بازار با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزارشد. در حاشیه این جلسه محمدرضا كلامی مدیر كل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار از كوشش برای كاهش قیمت لاستیك و مرغ مصرفی اطلاع داد و درباره قیمت خودرو نیزگفت: وزیر صمت اجبار كرده است، بسته ای برای قیمت خودرو با لحاظ خدمات و ارتقای كیفیت تنظیم شود.
وی افزود: اعضای كارگروه كمك كردند كه قیمت لاستیك در بازار كاهش پیدا كند و با اقتصادی شدن تولید، بطور قطع كاهش قیمت خواهیم داشت.
به گفته وی قرار شد تولید كنندگان لاستیك سواری با بیشتر از ۷۰ یا ۸۰ درصد ضریب تولید در مرتفع ساختن نیاز داخلی تلاش كنند كه بطور قطع كاهش قیمت حاشیه بازار را به دنبال خواهد داشت.
این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، همینطور درباره كالای مصرفی مرغ اضافه كرد: مرغ كالایی پروتئینی است و وزارت جهاد هم با عنایت به این كالا كوشیده سهم این كالا را در سبد خانوار افزایش دهد.
كلامی در ادامه خاطرنشان كرد: در حالیكه قیمت مرغ در حدود ۱۰ هزار تن در نوسان است، در این جلسه سعی كردیم به گونه ای سیاست گذاری شود كه مرغ داخلی را با قیمت زیر ۱۰ هزار تومان به دست مصرف كننده برسانیم، البته در جلسات بعدی سقف قیمت مرغ هم بسته خواهد شد.
برنامه ریزی برای كاهش قیمت شیر
كلامی در زمینه قیمت شیر هم خاطرنشان كرد: در جلسه با حضور متولیان و تشكلهای این بخش تلاش می نماییم قیمتها را كاهش دهیم.
ایشان در ادامه از افزایش ۳۰ درصدی موجودی انبار كالاهای اساسی در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: یكی از مهمترین مباحث تنظیم بازار رصد و پایش تامین كالاها در كشوراست و در این زمینه مستمرا آمارثبت سفارش و تامین و تخصیص ارز و ترخیص كالا از گمركات را می گیریم و با روند ماهها و سالهای قبل مقایسه می نماییم.
وی اضافه كرد: دخیره كالاهای اساسی نه تنها كاهش نداشته بلكه بیشتر از ۲ درصد در وزن و یك درصد در ارزش كالاهای اساسی روند افزایشی هم داشتیم و موجودی كالا در مراكز نگهداری و انبار هم روند مطلوبی دارد و ذخایر در بنادر هم رضایت بخش است.
بسته ای برای قیمت خودرو تنظیم شود
كلامی در ادامه در زمینه قیمت خودرو اظهار داشت: وزیر صمت اجبار كرده است كه بسته ای برای قیمت خودرو تنظیم شود و باید خدمات بعد از فروش و ارتقای كیفیت خودرو هم در آن دیده شود و مبحث قیمت هم در كنار آن پرداخته خواهد شد كه هنوز بسته مصوب نشده و در حال طرح در كارگروههای كارشناسی است.
مدیر كل دفتر برنامه ریزی، تامین توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه قیمت گذاری كالاهای اساسی خاطرنشان كرد: نظام قیمت گذاری در بعضی كالاها بر حسب عرضه و تقاضاست و مداخله دولت امكان دارد بازار را متشنج تر كند اما در زمینه كالاهای اساسی مانند روغن نباتی كه ارز ۴۲۰۰ دریافت می كنند، قیمت كالا در جهت رعایت حقوق مصرف كنده درج می گردد و به دست مصرف كننده می رسد.
كلامی تصریح كرد: در مورد برنج با اینكه می توانستیم به صورت حواله برنج را عرضه نماییم تلاش كرده ایم میزان ورودی كالا حتی در زمانی كه برداشت داخلی شروع شده به گونه ای باشد كه كسری اتفاق نیفتد.
وی درمورد احتكاری و كشف شده اظهار داشت: اختیار تصمیم گیری در مورد بخش كشف شده كالاها به سازمانهای صمت استانی داده شده كه با هماهنگی با سازمان حمایت می توانند و در شبكه های خرده فروشی عرضه می گردد.

1397/08/25
18:42:51
5.0 / 5
4196
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور