مهر منتشر كرد؛

جزئیات نامه نگاری جهانگیری با اتاق تهران

جزئیات نامه نگاری جهانگیری با اتاق تهران شمال صنعت: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به نامه رئیس اتاق بازرگانی تهران، در دستوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد كه بهبود فضای كسب و كار نباید از دستور كار حذف شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، به دنبال نامه مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران، در دستوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد كه بهبود فضای كسب وكار نباید از دستور كار حذف شود.
وزارت صنعت، معدن و تجارت در نیمه مهرماه سال جاری، طی دستورالعملی مسئولیت بررسی و صدور مجوز ثبت سفارش كالاهای وارداتی را به سازمان های صمت استانی تفویض و ثبت سفارش كالا توسط دارندگان كارت های بازرگانی كه بعد از اسفندماه سال 96 صادر گردیده است را ممنوع اعلام نمود.
به دنبال صدور این دستورالعمل و محدودیت های تازه ای كه از جانب آن برای فعالان اقتصادی بوجود آمده است، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران در نامه ای به معاون اول رییس جمهور، ضمن انتقاد از دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت، خواهان لغو آن شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، مسعود خوانساری در نامه خود به اسحاق جهانگیری، با اشاره به اینكه دستورالعمل اخیر وزارت صمت منجر به سرگردانی متقاضیان دریافت كارت بازرگانی شده است، تصریح كرد كه این اقدام، برخلاف مصوبه چندی قبل هیات دولت می باشد كه طی آن، میزان سقف ارزش كالای وارداتی برای كارت های بازرگانی یك ساله 500 هزار دلار و دو ساله 2 میلیون دلار تعیین شده بود.
رییس اتاق تهران در آن نامه، با اشاره به مصوبه دولت در خصوص تكلیف تمامی وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی به رعایت مواد 2 و 3 قانون بهبود مستمر فضای كسب وكار، خواهان لغو این دستورالعمل و بازنگری آن با كسب نظر اتاق بازرگانی و تشكل های اقتصادی شد.
به دنبال نامه رییس اتاق تهران، معاون اول رییس جمهور در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت (پیش از استعفای محمد شریعتمداری)، خواهان بررسی بیشتر این مورد و با تاكید بر این نكته شد كه «بهبود فضای كسب وكار نباید از دستور كار حذف شود.

1397/08/05
14:43:57
5.0 / 5
4558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور