مدیرعامل روس نفت

تحریم های ضدایرانی به اقتصاد اروپا صدمه می زند

تحریم های ضدایرانی به اقتصاد اروپا صدمه می زند شمال صنعت: مدیرعامل شركت روس نفت روسیه در كنفرانس اقتصادی اوراسیا اظهار نمود اقتصاد اروپا امكان دارد به علت خودداری شركت های اروپایی از همكاری با ایران تحت فشار تحریم های آمریكا، صدمه ببیند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، ایگور سچین كه از سال ۲۰۱۴ در فهرست سیاه اشخاص تحت تحریم آمریكا قرار گرفته است، در سخنرانی كه در كنفرانس اقتصادی اوراسیا در ورونای ایتالیا داشت، از تحریم های یكجانبه ضد كشورها انتقاد نمود و گفت چنین تحریم هایی به ابزار متداول در دستان یك كشور تبدیل گشته است.
طبق گزارش خبرگزاری تاس، سچین با اشاره به تحریم های آمریكا ضد ایران و خروج شركتهای اروپایی از پروژه های ایرانی به منظور اجتناب از مواجهه با تحریم های ثانویه، اظهار داشت: قبل از این ما شاهد خروج توتال از پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی، یكی از بزرگترین پروژه های گازی جهان، با ضرر قابل توجه بودیم. تاثیر امتناع همكاری شركت های اروپایی با شركای ایرانی امكان دارد جدی ترین پیامدها را برای اقتصاد اروپایی داشته باشد.
در این بین، رویترز به نقل از سه دیپلمات اروپایی نوشت: اتحادیه اروپا سرگرم كار برای تولید مكانیسم پرداختی برای تجارت با ایران است و این مكانیسم باید از نظر قانونی تا چهارم نوامبر كه تحریم های آمریكا ضد ایران آغاز می شود، آماده شود اما در واقع این مكانیسم تا اوایل سال ۲۰۱۹ عملیاتی نخواهد شد.1397/08/04
15:56:58
5.0 / 5
4605
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور