یك كارشناس برندینگ:

تضاد در هویت برند، چالش جدی توسعه صنایع است

تضاد در هویت برند، چالش جدی توسعه صنایع است شمال صنعت: یك كارشناس برندینگ سازمان مدیریت صنعتی یزد با اشاره به لزوم بررسی بایدها و نبایدهای برند در صنایع و اصناف استان، اظهار داشت: تضاد در هویت یكی از جدی ترین معضلات در برندهای صنعتی استان است.


«داود احمدی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این كه برند به شكلی یك انسان انگاره است، اظهار نمود: ما در فرآیند برند، یك انسان خلق می نماییم كه با مخاطب ما ارتباط برقرار كند و زمینه ای فراهم گردد كه انسان بتواند با این خلق جدید ارتباط كاملا موثری داشته باشد.
وی ادامه داد: همانطوری كه فرآیند رانندگی در فعالیت های روزمره انسان به صورت ناخودآگاه انجام می شود، ارتباط انسان با برند هم یك ارتباط كاملا ناخودآگاه است و آنطور كه در ذهن افراد ثبت شده با برند ارتباط به وجود می آید.
این كارشناس حوزه برندینگ سازمان مدیریت صنعتی استان یزد اولین مرحله در فرآیند برندسازی را تولید هویت به وسیله هویت سازی یا تزریق برند دانست و اظهار داشت: این كه افراد بخش جذاب و متمایز شخصیت انسانی خویش را در برندشان تزریق كنند یك فرآیند كاملا عادی است و بنابراین عموما برندها به مدیرانشان شباهت هایی دارند.
احمدی با طرح این سوال كه طراحانی كه مبادرت به طراحی یك لوگو بدون هویت می كنند دنبال چه موضوعی هستند تصریح كرد: دومین مبحث در بحث برند بحث قابل تصور ساختن هویت همچون هویت بصری، هویت گفتاری و هویت شنیداری است.
این مدرس برندسازی استان یزد تصریح كرد: در ارتباط با هویت بصری هم باید به مسائلی همچون لوگو، رنگ سازمانی، تایپوگرافی، تم تبلیغات محیطی، گرافیك سایت، دكوراسیون و موارد مختلف دیگر توجه صورت گیرد.
وی یكی از مشكلاتی كه در حوزه برند دیده می گردد را وجود تضاد در هویت برند دانست و تصریح كرد: زمانی كه مردم یك برند را با یك هویت می شناسند باید این هویت حفظ شود نه این كه در طول فرآیند كار اقدام به ایجاد تغییرهای مختلف در فرآیند برند صورت گیرد.
احمدی در انتها تكمیل هویت، تولید یكپارچگی بین هویت ها و انتقال آن به ذهن مخاطب یا مشتری را از دیگر موارد این بخش دانست و اظهار داشت: برند باید به گونه ای باشد كه بعد از بیان تداعی كننده یك خصوصیت مثبت در ذهن مخاطب باشد.1397/07/25
17:00:12
5.0 / 5
4595
تگهای خبر: توسعه , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور