شریعتمداری با اشاره به طرح تحول صنعت دریایی :

باید زمینه بهره مندی بیشتر از مزایای دریا را فراهم نماییم

باید زمینه بهره مندی بیشتر از مزایای دریا را فراهم نماییم شمال صنعت: وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: باید با گسترش صنایع كوچك و بزرگ وابسته به دریا، زمینه رشد، پیشرفت و بهره مندی بیشتر از مزایای دریا را فراهم نماییم.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت بامداد امروز در آیین رونمایی از طرح «تحول صنعت دریایی كشور، مبتنی بر اقتصاد مقاومتی»كه در صنایع شهید توحیدی تهران برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد بهره مندی از مزایای دریا اظهار داشت: در این سال ها اقدامات بسیاری در جهت خواست رهبر معظم انقلاب در مورد بهره مندی از مزایای دریا برداشته شده، اما باید تلاش بیشتری صورت بگیرد تا به هدف مدنظر ایشان برسیم.
وی افزود: اگر می خواهیم از دریا و صنایع دریایی بهره مند شویم، باید در صنعت ساخت و تولید كشتی خودكفا شویم. امروز به بركت انقلاب اسلامی و تلاش های متخصصان داخلی، توانسته ایم به دانش تولید و ساخت شناورهای مورد نیاز دست پیدا نماییم و چندین شناور تولید نماییم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشكل اشتغال در كشور اظهار داشت: صنعت دریایی یكی از عرصه هایی است كه اگر فعال شود، می تواند ظرفیت اشتغال بالایی برای كشور داشته باشد؛ البته مسائل و مشكلاتی بر سر راه وجود دارد كه باید با همكاری سازمان های مختلف، موانع پیش رو را برداشت و مقدمه ساخت و تولید در عرصه دریا را تولید كرد.
شریعتمداری افزود: كشور ما از معدود كشورهایی است كه از شمال و جنوب به دریا راه دارد، پس باید با گسترش صنایع كوچك و بزرگ وابسته به دریا، زمینه رشد، پیشرفت و بهره مندی بیشتر از مزایای دریا را فراهم آوریم.
وی رمز موفقیت و توسعه پایدار در صنایع دریایی را برنامه محور بودن دانست و اظهار داشت: با برنامه ریزی می توانیم در ساخت و توسعه صنایع دریایی و عرضه خدمات به سایر كشورها موفق باشیم؛ ساخت و تحویل نفتكش به كشور ونزوئلا، یكی از نمونه های موفق این حوزه است كه باید با قدرت ادامه یابد.

1397/06/11
14:47:45
5.0 / 5
4543
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور