به منظور بررسی مغایرت ها بررسی شد؛

لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجمع تشخیص مصلحت

لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجمع تشخیص مصلحت شمال صنعت: هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بامداد امروز به ریاست محسن رضایی تشكیل جلسه داد و به بررسی مغایرت های لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی پرداخت.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، در جلسه امروز هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام كه به منظور بررسی مغایرت های لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی تشكیل شده بود، ابتدا، گزارش تطبیق لایحه مذكور با سیاست های كلی نظام از جانب كمیسیون اقتصادِ كلان، بازرگانی و امور اداری دبیرخانه مجمع عرضه شد و سپس اعضای هیات مواد و بندهای این لایحه را مورد بررسی قرار دادند.
بر طبق این گزارش بعد از اظهار نظرهای موافق و مخالف و هم بیان دیدگاه های قوه مقننه كه از جانب رییس كمیسیون امنیت ملی مجلس عرضه گردید با رای اعضای هیات عالی نظارت مجمع، بند الف ماده 1، ماده 4 و 8 (7 مكرر) و هم ماده ۵ مغایر سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی و بند پ ماده 2 مغایر سیاست های كلی امنیت اقتصادی تشخیص داده شد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به روند بررسی مغایرت های لوایح و طرح ها با سیاست های كلی نظام اظهار داشت: نظر هیات عالی نظارت مجمع با استفاده از شورای نگهبان به مجلس اعلام خواهد شد.
رضایی خاطرنشان كرد: اعلام عدم انطباق یا مغایرت مواد و بند هایی از طرح ها و لوایح مصوب یا در حال تصویب مجلس شورای اسلامی به معنای رد كامل آن ها نیست، بلكه بعد از اعلام مغایرت ها، هیات عالی نظارت و كمیسیون های مجمع تشخیص مصلحت و مجلس شورای اسلامی در یك فرایند تعاملی و با برگزاری نشست های مشترك نسبت به اصلاح موارد مغایرت اقدام می كنند.1397/06/03
15:43:15
5.0 / 5
4537
تگهای خبر: ارز , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور