اسماعیلی: دولت استقلال بانك مركزی را پاس بدارد

اسماعیلی: دولت استقلال بانك مركزی را پاس بدارد شمال صنعت: یك عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید به بانك مركزی اجازه دهد با استفاده از دانش حرفه ای خود و مشاوران متخصص در حوزه نظام مالی و پولی تصمیم گیری كند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، محمد اسماعیل سعیدی در تذكری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی به رییس جمهور بیان كرد: با عنایت به شرایط پیش آمده در اقتصاد كشور و صعود لجام گسیخته قیمت ارز و سكه و سردرگمی تیم اقتصادی و بانك مركزی نیاز است با عنایت به مسئولیتی كه شما دارید استقلال بانك مركزی را پاس بدارید و اجازه دهید رییس كل بانك مركزی با استفاده از دانش حرفه ای خود و مشاوران متخصص در حوزه نظام مالی و پولی تصمیم گیری كند.

وی در ادامه بیان كرد: بانك مركزی مسئول تولید تعادل در بازار است و این مسئولیت را به علت دخالت های مكرر دولت تاكنون نتوانسته به درستی انجام دهد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: یكی از عوامل اصلی نوسانات شدید در بازار ارز و سكه حدود ۱۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در كشور است كه از سال ۱۳۹۲ حدود سه برابر افزایش یافته است كه به علت عدم اشرافیت دولت و تدبیر بانك مركزی است، بنابراین برای هدایت بخشی از نقدینگی موجود به حوزه تولید و عمران و توسعه زیرساخت های كشور باید از رییس جمهور پرسید كه تدبیر شما چیست و چرا تا به امروز از این مورد مهم غفلت كرده اید؟

اسماعیلی در ادامه اظهار داشت: آقای رییس جمهور در شرایط فعلی جنگ عملی و هوشمند اقتصادی ضد ایران توسط آمریكا و همپیمانانش در حال شكل گیری است. لزوم دارد این جنگ را جدی بگیرید و قرارگاه عملیاتی تشكیل داده و با تحریم ها با استفاده از متخصصان قابل اطمینان برخورد نماییم.

این عضو كمیسیون فرهنگی مجلس در انتها اظهار داشت: مردم در فشار هستند و دشمن می خواهد با تشدید فشارهای اقتصادی آستانه تحمل مردم را لبریز كند. مردم منتظر تدابیر و اقدامات قاطع دولت در این مقطع حساس هستند.
1397/05/10
15:15:21
5.0 / 5
5455
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور