صنعت واردات كالای قاچاق به صفر می رسد

صنعت واردات كالای قاچاق به صفر می رسد به گزارش شمال صنعت رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان اذعان داشت: اگر قابلیت كنترل حمل كالا در سطح كشور به وجود بیاید واردات كالای قاچاق و حمل آن در كشور به صفر خواهد رسید.


حسینقلی قوانلو، رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان، امروز (18 تیر) در جلسه كمسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز گلستان گفت:در سال95، هفت هزار و 200 مورد بازرسی شد كه پرونده ها از رشد 145 درصدی برخوردار بودند و حدود 190 میلیون تومان ارزش ریالی داشته است.
 
وی افزود: در سال 96 علاوه بر نظارت بر لوازم آرایشی بهداشتی مبارزه با قاچاق پوشاك به ویژه برنده‎های خارجی كه به شكل قاچاق وارد بازرا شده است جزو اولیت ها به شمار می آید.
 
قوانلو سامانه ای شدن حمل و نقل را یكی از برنامه های دولت دانست و اظهار داشت: هیئت وزیران یك مصوبه‎ ای در دل سامانه تجارت داشته است و یكی از این موارد ساماندهی انبارها است، اگر قابلیت كنترل حمل كالا در سطح كشور به وجود بیاید واردات كالای قاچاق و حمل آن در كشور به صفر می‎رسد.
 
وی با اشاره به اینكه سامانه تجارت را در دستور كار قرار دادیم و در این سامانه از كالای ثبت سفارش می‎شود، افزود: شناسنامه دار كردن كالا، سامانه انبارها از موضوعاتی است كه پیگیری می شود.
 
رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان با بیان اینكه سامانه برخط و جریمه خودكار به زودی اجرا می‎شود، اظهار داشت: تمام برنامه ها باید در سامانه ثبت شده باشد و كسانی كه بارنامه‎هایشان در سامانه ثبت نشده باشد جریمه می‎شوند.
 
وی تصریح كرد: هر كالایی كه وارد كشور می‎شود مبدا و مقصد آن باید ثبت شود.
 
قوانلو با اشاره به اینكه در گلستان 18 هزار و 100 ركورد ثبت برای انبارها انجام دادیم، گفت: از این تعداد 15 هزار مورد از طریق اطلاعات واحدهای صنفی وارد شده است كه از این تعداد 10 هزار مورد توسط سامانه كشوری ثبت شده است و گلستان از این نظر از رتبه چهارم برخوردار است.
 
وی افزود: 450 تا از واحدهای ما خود اظهاری پر كردند و 2 هزار و 640 مورد  انبارهای ما نیز از طریق سامانه هماهنگ وارد سامانه جامع انبارها شده است.
1396/04/18
17:59:09
5.0 / 5
5113
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور