تكمیل ارزش صنعت مس با كمك بورس

تكمیل ارزش صنعت مس با كمك بورس به گزارش شمال صنعت رئیس انجمن مس ایران اظهار داشت: صنایع پایین دستی مس بایستی به صورت همه جانبه بتوانند از ظرفیت های بورس كالا در تولید محصولات پایین دستی و تكمیل زنجیره ارزش استفاده نمایند.


بهرام شكوری گفت : با ورود عرضه كنندگان مس به بورس كالا هم نیاز مصرف كنندگان داخلی این محصول به موقع تامین می شود و هم روند پرداخت وجه محصولات به تولید كنندگان در چارچوبی مشخص صورت می گیرد. 
وی در گفت و گو با "پایگاه خبری بورس كالای ایران" از روند معاملات مس در بورس كالای ایران ابراز رضایت كرد و گفت:مس كالایی است كه قیمت آن بر اساس قیمت های جهانی تعیین می شود وعرضه آن در بورس كالا نشان دهنده میزان تقاضای داخلی برای این محصول است؛ این در حالی است كه تولید كننده نیز از قبل اعلام می كند كه تا چه میزان امكان عرضه مس در بورس كالا را دارد و این عوامل زمینه برنامه ریزی تولید و تنظیم بازار مس را مهیا كرده است. 
رئیس انجمن مس ایران تصریح كرد: به تازگی معادن كوچك و متوسط زیادی از مس كشف شده است كه زنجیره ارزش را تكمیل می كند وعلت راه اندازی انجمن مس ایران هم همین دلیل است زیرا تعداد معادن كوچك و متوسط در كنار معادن بزرگ و شناسایی پتانسیل این محصول در حال افزایش است و بخش خصوصی هم به این بخش ورود پیدا كرده است.
شكوری ادامه داد: این در حالی است كه شركت ملی مس ایران سهم قابل توجهی در تامین نیاز صنایع پایین دستی دارد و مسئولان این شركت علاقمند هستند تا در تكمیل زنجیره ارزش نیاز آنها را برآورد و مازاد آن را هم صادر كنند كه بورس كالا مجرای خوبی برای تامین نیاز داخلی مس است.
وی تصریح كرد: این در حالی است كه برخی از فعالان صنعت هنوز از مزایا و پتانسل های این بورس آشنایی كافی ندارند كه برگزاری سمینارها و همایش ها برای شناساندن قابلیت های بورس كالا بسیار موثر است. شكوری در پایان عنوان كرد: ارتباط بورس كالای ایران با بورس های دیگر دنیا می تواند دریچه جدیدی را برای فعالان اقتصادی كشور، آشنایی بهتر خارجی ها با محصولات ایرانی، فروش بهتر و تاثیرگذاری بر قیمت های بین المللی را به همراه داشته باشد.
1396/04/15
20:35:24
5.0 / 5
6077
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور