چند واحد صنعتی راکد در سال ۱۴۰۱ احیا شد؟

چند واحد صنعتی راکد در سال ۱۴۰۱ احیا شد؟ به گزارش شمال صنعت، بررسی ها نشان داده است که تا ۲۳ اسفند ماه سال ۱۴۰۱، یک هزار و ۵۶۳ واحد صنعتی راکد در داخل و خارج شهرک ها و نواحی صنعتی احیا شد.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، بررسی ها نشان داده است که تا ۲۳ اسفند ماه سال ۱۴۰۱، یک هزار و ۵۶۳ واحد صنعتی غیرفعال در داخل و خارج شهرک ها و نواحی صنعتی با سرمایه گذاری بیشتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان احیا شده است.
با راه اندازی مجدد این واحدهای تولیدی، برای ۳۱ هزار و ۲۹۲ نفر اشتغالزایی یا تثبیت شغل صورت گرفته است.
در بین استان ها، تهران، فارس و خوزستان با احیای ۲۱۱، ۱۵۸ و ۹۸ واحد راکد صنعتی، بیشترین آمار احیا را به خود اختصاص دادند.
در مقابل هم کمترین واحدها در استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان احیا شده که در این استان ها به ترتیب ۱۲، ۱۵ و ۱۱ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید برگشته است.
همچنین رشته صنایع شیمیایی با ۳۸۸ واحد، فلزی با ۳۵۲ واحد و غذایی، دارویی و بهداشتی با ۲۷۱ واحد، به ترتیب بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از آغاز سال جاری به خود اختصاص داده اند که به ترتیب معادل ۲۵، ۲۳ و ۱۷ درصد کل واحدهای احیا شده است.
۱۶ درصد واحدهای احیا شده هم در صنایع کانی غیرفلزی، ۹ درصد در صنایع سلولزی، چهار درصد در صنایع برق و الکترونیک، پنج درصد در صنایع نساجی و سه درصد در قسمت خدمات فعال می باشند.

1402/01/07
16:31:44
5.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور