1 و سه دهم میلیون خودرو تولید شد

1 و سه دهم میلیون خودرو تولید شد به گزارش شمال صنعت، سخنگوی وزارت صمت اظهار داشت: 2 خودرو جدید وارد خط تولید و دو یا سه مدل قدیمی از رده خارج می شوند که به سبب جلوگیری از ایجاد التهاب در بازار از بیان اسم خودرو ها خودداری می کنم.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، امید قالیباف با اعلان اینکه منتظر اعلام قیمت های شورای رقابت هستیم تا عرضه خودرو سال آینده را شروع نماییم، اظهار داشت: به هر شکل وقتی یک سال افزایش قیمت اتومبیل نداشته باشیم باید تصمیم منطقی گرفته شود. با اینحال امسال یک رشد خیره کننده در صنعت خودرو داشتیم و یک میلیون و سیصد هزار دستگاه در کشور تولید شد. برای سال آینده در نظر داریم که این رقم را به یک میلیون و ششصد دستگاه برسانیم.
وی با اعلان اینکه امسال تولید خودرو دو برابر مقدار سالهای ۹۷، ۹۸ و ۹۹ بوده است، اظهار داشت: تعداد خودرو های ناقص هم به صفر رسیده است.
سخنگوی وزارت صمت بیان کرد: همین طور دیگر چیزی تحت عنوان قرعه کشی وجود ندارد. بلکه لیست انتظار داریم. منتهی این فهرست برای هر مدل خودرو یا تقاضا اندازه عرضه و یا بیشتر است، پس قرعه کشی و تاریخ پیوست فهرست انتظار و ثبت تقاضا برای ما مهمست و برمبنای آن خودروسازها سیاست های خود برای تعداد تولید هر کدام از مدلها را تبیین می کنند.
قالیباف با ذکر این نکته که در سال ۱۴۰۲ دو خودروی اطلس و آریا وارد خط تولید می شوند، اضافه کرد: همین طور دو یا سه مدل قدیمی را از رده خارج می نماییم که به سبب جلوگیری از ایجاد التهاب در بازار از بیان اسم خودرو ها خودداری می کنم.
سخنگوی وزارت صمت درباره ی این که تضمینی برای کاهش قیمت خودرو های در بازار وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: در همین مدت که قیمت ارز پایین آمد، قیمت ماشین کم شد. این سوال باید از دستگاه دیگر پرسیده شود. ما باید عرضه را به حدی برسانیم که مقدار افزایش قیمتی که به خودرو می خورد از تورم کمتر باشد.
وی درباره ی این که تمهیدات وزارت صمت برای جلوگیری از فروش محصولات آلاینده چیست؟ عنوان کرد: یک تفاهم نامه با شهرداری برای از رده خارج کردن ۵۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت و برقی کردنشان امضا کردیم. خودروهایی که وارد می شود آلایندگی کمتری دارد. خبر خوش ما برای سال آینده گسترش ویترین خودرویی کشور است. همین طور هم اکنون بعضی خودروسازها به فکر فروش لیزینگی اتومبیل ها هستند.


منبع:

1402/01/01
20:03:44
5.0 / 5
175
تگهای خبر: ارز , تاریخ , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور