استاندار:

باغ های مرکبات مازندران شناسنامه دار می شوند

باغ های مرکبات مازندران شناسنامه دار می شوند به گزارش شمال صنعت، مازندران استاندار مازندران مبنای استاندارد سازی محصولات کشاورزی را فرآیند دانش بنیان از مبدا تا مقصد دانست و اظهار داشت: دولت سیزدهم در اولین گام شناسنامه دار کردن باغ ها را که مورد توقع کشورهای هدف محصولات صادراتی کشاورزی است کلید زد و در مازندران هم این طرح شروع شد.سید محمود حسینی پور امروز در همایش نوآوری راندمان در زمینه کشاورزی عنوان کرد: رقابت بین تولید و عرضه محصولات کشاورزی در دنیا بعنوان یک اصل به وجود آمده است ما هم چاره ای جز راندمان تولیدات محصولات کشاورزی نداریم.

وی ضمن اشاره به اینکه دنیا در حالت رقابت عرضه و تقاضای تولیدات است، افزود: جهان همیشه محل رقابت عرضه و تقاضای محصولات مختلف بخصوص محصولات غذایی و کشاورزی است. همانطور که امروز در صنعت خودرو سازی رقابت در دنیا بسیار بالا است.

استاندار مازندران مبنای استاندارد سازی محصولات کشاورزی را فرایند دانش بنیان از مبدا تا مقصد دانست و عنوان کرد: دولت سیزدهم در نخستین گام شناسنامه دار کردن باغ ها را که مورد توقع کشورهای هدف محصولات صادراتی کشاورزی است کلید زد و در مازندران هم این طرح آغاز شد.

این مسئول اشاره کرد: الان مرکبات مازندران برای نخستین بار از بندرهای استان برای صادرات در حال بارگیری است، نشان از حرکت اقتصادی رو به جلو است، چراکه تا حالا مرکبات این استان تأمین کننده نیازهای استان های همجوار بود.

حسینی پور ضمن اشاره به اینکه مازندران در تولید و عرضه برنج همیشه با فراز و نشیب های زیادی مواجه می باشد که باید مرتفع شود، افزود: توقع آیندگان استمرار مسیر سنتی در کارهای کشاورزی نیست؛ باید گفتمان راندمان تولیدات محصولات کشاورزی را همه با هم ترویج نماییم.

استاندار مازندران اشاره کرد: در گفتمان راندمان کشاورزی شرکتهای دانش بنیان باید پای کار باشند چراکه محصولات کشاورزی صنعتی بمراتب قیمت بالاتری نسبت به تولیدات سنتی دارند.

این مسئول با تاکید براینکه تمام مراکز کشاورزی مازندران باید به تراز کارهای کشاورزی صنعتی برسند و این قابل اجرا و تحقق است، عنوان کرد: مازندران با تولید سالانه بیشتر از ۷ میلیون و ۵۰۰هزار تن انواع محصولات کشاورزی حدود ۱۱درصد ارزش افزوده بخش کشاورزی کشور را در اختیار دارد. 


منبع:

1401/10/29
17:16:49
5.0 / 5
105
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور