کاهش نرخ تورم مانع افزایش نرخ بهره خواهد شد؟

کاهش نرخ تورم مانع افزایش نرخ بهره خواهد شد؟ آمار تورم ایالات متحده حاکی از کاهش اندک تورم در ماه آوریل بود اما افزایش ماهانه قیمت ها فراتر از انتظارات بود و بطور کلی، قیمت ها در طول 12 ماه گذشته 8.3 درصد بالا رفته است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا و به نقل از استاک، بعد از کاهش نرخ تورم در ماه آوریل، سهام ایالات متحده بطور مختلط باز شد و اهتمام کرد افزایشی بوجود آورد اما نزدیک به بالاترین حد در ۴۰ سال قبل باقی ماند.
شاخص قیمت مصرف کننده در ماه آوریل نسبت به سال قبل ۸.۳ درصد افزوده شد اما نسبت به ماه مارس کم شده و همچنان بالاتر از برآوردهاست.
قیمت ها از مارس تا آوریل ۰.۳ درصد افزایش یافتند که کندترین افزایش از آگوست گذشته شمرده می شود، اما همچنان بالاتر از ۰.۲ درصدی است که مفسرین انتظار داشتند.
اعلام این رقم موجب گمانه زنی های جدیدی در مورد نحوه عمل فدرال رزرو در جلسه ماه آتی برای تصمیم گیری در مورد افزایش نرخ بهره شد.
انتظار می رود فدرال رزرو در جلسه ماه آتی مانند نشست اخیر خود، نیم واحد دیگر نرخ ها را افزایش دهد و تورم بالا ممکنست موجب افزایش حتی بیشتر از ۷۵ واحد پایه شود.1401/02/22
11:32:17
5.0 / 5
223
تگهای خبر: سهام , مصرف كننده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور