سرنوشت شورایعالی بورس تغییر می کند؟

سرنوشت شورایعالی بورس تغییر می کند؟ به گزارش شمال صنعت یک فعال بازار سرمایه از برگزاری جلسه برای تصمیم گیری درمورد تغییر اعضای شورایعالی بورس اطلاع داد.


فردین آقابزرگی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به جلسه پنجشنبه هفته قبل در کارگروه بازار سرمایه مجلس که در ارتباط با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی است، اظهار نمود: در این نشست قرار شد پیشنهاد فعالان بازار سرمایه درمورد قانون بازار اوراق بهادار که از راه کانون کارگزاران و کانون نهادهای سرمایه گذاری عرضه شده بود، بررسی شود و جلسه روز سه شنبه، اولین نشستی بود که در این راستا برگزار شد.
وی با تکیه بر این که مطابق قانون قبلی که در ارتباط با سال ۱۳۸۴ است، شورایعالی بورس که بالاترین مقام سیاست گذار در حوزه بازار سرمایه است، بدنه دولتی دارد، اظهار نمود: پیشنهاد تشکل های خود انتظام این است که افرادی مستقل با محوریت بخش خصوصی متشکل از کانون کارگزاران، کانون نهادهای سرمایه گذاری، کانون سبدگردانان، کانون سهام داران حقیقی و سهام عدالت در این شورا بعنوان بالاترین رتبه سیاست گذار در بازار سرمایه حاضر باشند.
این فعال بازار سرمایه افزود: درواقع پیشنهاد اصلاح ترکیب اعضای شورایعالی بورس مطرح گردیده است. البته تعداد اعضا همان ۱۱ نفر باقی می ماند و پیشنهاد شده است که حداقل پنج نماینده بخش خصوصی هم در این شورا حضور داشته باشند. همینطور مسائلی که شورا به آن ورود پیدا می کند، همانطور که در بند ۲ و ۱۶ قانون بازار اوراق بهادار مصوب سال ۱۳۸۴ پیشبینی شده بود، تصمیماتی باشد که در سود و زیان شرکتهای بورسی، ناشرین و شرکتهای پذیرفته شده در بورس و فرابورس اثرگذار است.
آقابزرگی با اشاره به اینکه این پیشنهادات باید از جانب مجلس مصوب شود، ابراز کرد: هرچند این مورد بعید به نظر می آید اما احیانا در این راستا جلسات گوناگونی برگزار می شود.1400/11/07
11:05:47
5.0 / 5
293
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور