صدمه پذیری صنعت انرژی آمریکا در مقابل حملات باج افزاری

صدمه پذیری صنعت انرژی آمریکا در مقابل حملات باج افزاری به گزارش شمال صنعت تحقیقات جدید نشان داد یک چهارم ۱۵۰ شرکت انرژی آمریکایی در مقابل حملات باج افزاری به شدت صدمه پذیر هستند.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، یافته های شرکت امنیت سایبری بلک کیت نشان داد ۷۷ درصد شرکتهای انرژی آمریکایی در ۹۰ روز گذشته حداقل یک مورد نشت اطلاعات داشته اند و ۲۸ درصد در مقابل حملات باج افزاری به شدت صدمه پذیر هستند.

ماه مه سال جاری یک حمله باج افزاری به شبکه کامپیوتر شرکت کلونیال پایپ لاین که اپراتور بزرگترین خط لوله سوخت رسانی در آمریکاست، این شرکت را وادار کرد سیستم خط لوله خویش را به مدت پنج روز تعطیل کند. تعطیلی خط لوله اصلی برای کرانه شرقی سبب کمبود بیشتر از یک هفته ای سوخت و خالی ماندن جایگاههای عرضه سوخت و افزایش قیمت بنزین شد.

تحقیقات بلک کیت نشان داد ۲۵ درصد از زیرمجموعه گاز طبیعی در ۱۵۰ شرکت بزرگ انرژی و ۱۷ درصد شرکتهای برق، به شدت در مقابل حملات باج افزاری صدمه پذیر هستند.

در گزارش بلک کیت آمده است: بخش انرژی در ظاهر یک وضعیت سایبری مناسب دارد که رتبه بندی خوب یا بی می گیرد اما تحقیقات بلک کیت تهدیدهای نوظهوری را شناسایی و تحلیل کرده است که سبب می شوند این صنعت هدف اصلی خلافکاران سایبری بماند.

حدود نیمی یا ۴۹ درصد از شرکتهای بخش انرژی صدمه پذیری حساسی به علت سیستم های قدیمی دارند در حالیکه ۷۴ درصد از شرکتهای انرژی پیکربندیهای ضروری را برای پیشگیری از حملات از راه استفاده از ایمیل آلوده انجام نداده اند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، در ژوئن بعد از حمله باج افزاری به کلونیال پایپ لاین، جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا با بیان اینکه عوامل سایبری خرابکاری وجود دارند که قادرند شبکه برق آمریکا یا بخشی از آنرا از کار بیاندازند، خواهان افزایش همکاری میان بخش خصوصی و دولتی برای دفع حملات سایبری شد.
1400/07/15
13:03:14
5.0 / 5
96
تگهای خبر: شركت , صنعت , لوله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور