رئیس كمیسیون انرژی مجلس خبر داد

وزارت نیرو برنامه یکساله برای عبور از زمستان و تابستان آینده ارائه خواهدنمود

وزارت نیرو برنامه یکساله برای عبور از زمستان و تابستان آینده ارائه خواهدنمود به گزارش شمال صنعت رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: نگرانی مردم درباره آب و برق جدی است و باید در برنامه های طولانی مدت و کوتاه این نگرانی ها را بر طرف نماییم.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، فریدون حسنوند بعد از حضور وزیر نیرو در جلسه امروز پس از ظهر کمیسیون انرژی با حضور در جمع خبرنگاران؛ بیان کرد: یکی از عناوینی که در این نشست عنوان شد درباره اصلاح ساختار وزارت نیرو در زمینه آب و برق بود. بحث دیگر نیز درباب استفاده از بخش خصوصی در سرمایه گذاری در زمینه آب و برق بود.
وی در ادامه اظهار نمود: طبق قانون صنایع مکلف به راه اندازی نیروگاه برای تامین برق خود هستند که درباره این مساله نیز بحث و تبادل نظر شد. همین طور درباره بحث صادرات و قیمت گذاری برق و نگرانی سرمایه گذاران دراین زمینه نیز بحث هایی انجام شد. استفاده از انرژی های تجدید پذیر و استفاده از بخش خصوصی در این عرصه و جلوگیری از تلفات برق از موضوعات دیگر مطرح شده در جلسه امروز بود.
نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: قرار شد کمیته مشترکی درخلال وزارت نیرو و کمیسیون جهت استفاده از ظرفیت ها در برنامه هفتم توسعه شکل بگیرد و بتوانیم در بودجه سال آینده وزارت نیرو را پشتیبانی بیشتری نماییم. نگرانی مردم درباره آب و برق جدی است و باید در برنامه های طولانی مدت و کوتاه این نگرانی ها را بر طرف نماییم.
وی در ادامه اشاره کرد: طبق توافقات انجام شده، قرار شد وزارت نیرو برنامه کوتاه مدت یک ساله برای عبور از زمستان و تابستان آینده و برنامه میان مدت که چند ساله خواهد بود به مجلس ارائه کند.
همچنین علی اکبرمحرابیان وزیر نیرو نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به مباحث مطروحه در این جلسه بیان کرد: درباب برنامه ها و اولویت های وزارت خانه در زمینه های برق، فاضلاب و آب توضیحاتی به نمایندگان ارائه شد. همین طور مشکلاتی که در اثر قطع برق در چند ماه گذشته رخ داده بود و مسائلی که درباره آب و خشسکالی و دغدغه های که دراین زمینه وجود دارد و برنامه های که دراین زمینه تدوین شده بود را در این نشست تقدیم کمیسیون انرژی کردیم. اهتمام می نماییم با اصلاح برخی پروژه ها نقطه نظرات مجلس به شکل مطلوب عملیاتی شود.
منبع:

1400/06/16
23:37:57
5.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور