تا اوایل مرداد ماه ۱۴۰۰ انجام گرفت؛

پرداخت ۱۹ هزار میلیاردریال تسهیلات توسعه صادرات غیرنفتی

پرداخت ۱۹ هزار میلیاردریال تسهیلات توسعه صادرات غیرنفتی به گزارش شمال صنعت معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در گزارشی اعلام نمود: نزدیک به ۱۹ هزار میلیاردریال تسهیلات از محل بسته پشتیبانی از توسعه صادرات غیرنفتی تا اوایل مرداد ماه سالجاری پرداخت شده است.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صمت، معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت درباب پرداخت تسهیلات صادراتی بمنظور تأمین مالی و پشتیبانی از صادرات، با استناد به ابلاغیه مربوط به بسته پشتیبانی از توسعه صادرات غیرنفتی، اظهار داشت: در امتداد هدایت منابع در جهت تحقق اهداف صادراتی و همین طور تسهیل و تسریع در پروسه پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی –صادراتی، سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته موصوف از محل منابع صندوق توسعه ملی و تلفیق منابع بانکهای عامل طرف قرارداد در سایت بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس www.behinyab.ir به راه افتاده است.
بر اساس گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صمت این اقدام بمنظور صادرات محصولات اولویت دار به کشورهای هدف انجام شده است و متقاضیان استفاده از این تسهیلات، با ثبت نام و همین طور ثبت درخواست خود در سامانه موصوف می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.
طبق این گزارش درخواست متقاضیان بعد از ثبت در سامانه مذکور، بصورت خودکار مورد پردازش قرار گرفته و بعد از تأیید به یکی از بانکهای عامل، جهت تصویب و پرداخت تسهیلات ارسال خواهد شد.
لازم به ذکر است منابع در نظر گرفته شده برای تسهیلات بسته موصوف بصورت تلفیقی به نسبت ۵۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی و ۵۰ درصد منابع بانک عامل بوده و نرخ سود تسهیلات بصورت میانگین نرخ سود تسهیلات صندوق توسعه ملی و نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار است.
اولویت های اعطای تسهیلات بر طبق اولویت های کالایی، اولویت های کشوری، واحدهای تولیدی-صادارتی، اشخاص حقوقی، صادرکنندگان کالا ازطریق توسعه زنجیره ارزش در صنایع منتخب و محصولات کشاورزی در نظر گرفته شده است.
بر اساس آمار اعلام شده از طرف معاونت طرح و برنامه تا تاریخ ۹ مرداد ماه امسال، حدود ۴۷ درصد از کل منابع درنظر گرفته شده برای این تسهیلات که رقمی نزدیک به ۱۹ هزار میلیاردریال است بوسیله این سامانه به متقاضیان پرداخت شده است.


منبع:

1400/06/01
21:05:38
5.0 / 5
181
تگهای خبر: ارز , تاریخ , تجارت , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور