در گزارش شمال صنعت عنوان شد؛

هزینه كلان تولیدخودرو روی دست دولت

هزینه كلان تولیدخودرو روی دست دولت به گزارش شمال صنعت نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت هزینه های کلانی را بابت صنعت خودروسازی ملی پرداخت می کند که در نقطه مقابل کیفیت متصور مصرف کننده هم حاصل نمی گردد.الله وردی دهقانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: با تمام مشکلات معیشتی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مردم هنوز هم به دولت آینده امیدوار هستند تا با تدابیر ویژه و راهکارهای سازنده به دنبال حل مشکلات و معضلات کنونی باشد، چونکه ناملایمات معیشتی الان مردم ایران را با یک ناامیدی بزرگی مواجه کرده است.
وی ضمن اشاره به برخی مشکلات اقتصادی کشور اضافه کرد: یکی از معضلاتی که به وضوح سبب آزار مردم شده قیمت بالای خودرو های ملی است که متأسفانه تمامی این مشکلات در نتیجه نبود نظارت، راهکار عملیاتی و مدیریت خوب بوده، چونکه دولت و مردم الان هزینه های زیادی را از بابت تولید خودرو در کشور پرداخت می کنند که در عوض همین هزینه های بالا محصول باکیفیتی را در بازار نمی بینیم.
نماینده مردم ورزقان در مجلس به لزوم ساماندهی صنعت خودرو در کشور اشاره و اذعان کرد: رفع انحصار تولید خودرو در کشور از فوریت های ساماندهی صنعت خودروسازی است که باید الان کشور ما و دانشمندان این عرصه به فکر تولید خودرو های الکترونیکی و مدرن بودند که متأسفانه تا این لحظه این مورد تحقق نیافته و امید می رود دولت با حل و فصل کردن مشکلات رایج تولید خودروی داخلی به دنبال مدرنیته کردن تولید خودرو در سطح ملی باشد.
به گفته دهقانی، ۷۰ درصد مشکلات زیست محیطی در کلان شهرها به غیراستاندارد بودن خودرو ها و آلودگی ناشی از این خودرو ها مربوط می شود که این مورد لزوم حرکت به سمت تولید خودرو های الکترونیکی را بیشتر می کند.
وی توانایی بهبود وضعیت صنعت خودروسازی در کشور را خارج از عهده یک یا چند وزارت خانه دانست و اضافه کرد: نقش دولت آینده در ساماندهی این صنعت بسیار خطیر است و باید دولت سیزدهم به این مورد به شکلی اساسی و کارآمد پرداخت کند.
اصلاح قانون معادن پهنه های محبوس را نجات می دهد
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی به مشکلات موجود در حوزه معدن در کشور هم اشاره و اظهار نمود: در عرصه معدن و صنایع معدنی الان خالی از ضعف نیستیم و اساسا خیلی از مشکلات در این عرصه به چشم می خورد که هر چند ما از هفت کشور برتر جهان در برخورداری از معادن طبیعی هستیم، اما آنطور که باید از این توانایی ها در جهت غنی سازی تولید و توسعه اشتغال بخصوص اشتغال پایدار بهره مند نشدیم.
دهقانی از اصلاح قانون معادن در مجلس اطلاع داد و اظهار داشت: یک سری معایب در راه شکوفایی معادن ملی وجود دارد که با اصلاح قانون معادن اخبار خوشی را برای مردم خواهیم داشت و اولین قدم در این راه خارج کردن معاون محبوس در کشور است با تسهیل این شرایط و ارجاع تصمیم گیری معادن به استان ها بی گمان شکوفایی اشتغال و تولید در حوزه معدن را شاهد خواهیم بود.
وی به ظرفیت استان اردبیل در حوزه معادن هم اشاره و اذعان کرد: استان اردبیل توانمندی خاصی در تولید فلزات و املاح معدنی دارد که باید از این ظرفیت در جهت رفع بیکاری بالای استان استفاده نمود.
عده ای به دنبال دیوارکشی بین دولت و مجلس هستند
این نماینده مجلس ضمن اشاره به اظهارات عده ای در مورد عملکرد مجلس و مغایرت عملکرد این پارلمان با مدیریت اصولی دولت اظهار داشت: متأسفانه برخی رسانه ها و افراد و گروه های سیاسی شیطنت می کنند و شاید تلاش در ایجاد دیوارکشی و مرزبندی بین مجلس و دولت آینده داشته باشند.
دهقانی مجلس را عصاره فضائل کشور دانست و اضافه کرد: تعامل و جابجایی نخبگان بین سه قوه کشور امری طبیعی و متداول بوده و نباید رسانه ها یا افراد سیاسی و غیرسیاسی روی این مورد مانور دهند.
نماینده مردم ورزقان در مجلس همینطور افزود: دولت آینده باید اعضای کابینه خویش را از افراد پاک دست، فسادستیز، کارآمد و مردمی انتخاب نماید و کسانی که به مسائل و امورات کشور آگاه هستند و می توانند این وضعیت کشور بخصوص وضعیت معیشتی و اقتصادی کشور را سامان بدهند و برای این کار دولت برای انتخاب کابینه نباید مرزی قائل باشد و بی گمان هستند افرادی در قوه مقننه یا قضائیه که بنا به صلاحدید به کار قوه مجریه خواهند آمد و حضور آنها در این قوه شاید الزامی باشد.


منبع:

1400/05/02
11:52:29
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور