معاون وزیر راه خبر داد؛

حمل ۶ و نیم میلیون تن كالای اساسی از بنادر كشور

حمل ۶ و نیم میلیون تن كالای اساسی از بنادر كشور به گزارش شمال صنعت رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان حمل 154 میلیون تن کالا از شروع سال اظهار داشت: در طول این مدت بیش از 6 میلیون و 500 هزار تن انواع کالای اساسی از بنادر کشور حمل شده است.به گزارش شمال صنعت به نقل از صداوسیما، داریوش امانی اضافه کرد: ۶۲ درصد این کالاهای اساسی از بندر امام خمینی و بقیه از بندر عباس و بندر امیرآباد حمل شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: سال قبل در مجموع ۵۰۲ میلیون تن کالا در شبکه جاده ای کشور حمل شد که بی سابقه بود و ۶.۵ درصد در مقایسه با سال قبل آن، رشد داشت و ۲۵ میلیون تن آن نیز کالاهای اساسی بود.
وی اظهار داشت: امسال همزمانی برداشت محصولات کشاورزی با واردات حجم بی سابقه ای از واردات کالاهای اساسی بوسیله بنادر جنوبی سبب شد حمل و نقل کالاهای اساسی با مشکلاتی مواجه شود.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به این که از روزهای اولیه ای که باخبر شدیم حجم وسیعی از کالاها مقرر است وارد بنادر کشور شود سعی کردیم برای حمل این کالاها برنامه ریزی نماییم اضافه کرد: جلسات مختلفی در ستاد سازمان و در بنادر با حضور همه دستگاه های مسئول و همین طور ادارات کل استانهای درگیر و استانهای معین برگزار کرده ایم و خوشبختانه اشکالات موجود در پروسه بارگیری و حمل همچون کمبود تجهیزات بارگیری، باسکول، قطعی سامانه های نرم افزاری دستگاه های مرتبط و سایر مشکلات موجود بررسی و برای حل آن تصمیم گیری شد و این پروسه روز به روز درحال بهبود است.
امانی با اعلان اینکه اکنون روزانه دو هزار دستگاه کامیون روزانه ۵۰ هزار تن کالا را از بندر امام حمل می کنند اظهار داشت: این میزان برای رسیدن به تعادل و افزایش روند تخلیه بندر امام، باید به روزی ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه برسد.
وی افزود: همین طور ناوگان درگیر تخلیه کالاهای اساسی در بنادر امروز ۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از به کارگیری ۱۵۰۰ دستگاه خودروی سنگین ناوگان ملکی سازمان راهداری برای تخلیه بنادر جنوبی نیز آگاهی داد و اظهار داشت: برای تشویق بیشتر رانندگان بخش خصوصی، با هماهنگی دستگاه های مربوطه لاستیک، روغن موتور و سوخت تشویقی در اختیار رانندگانی که در خدمت حمل کالاهای اساسی قرار گیرند و برمبنای سازوکاری که در سامانه های راهداری پیش بینی شده است قرار خواهد گرفت.
وی ابراز امیدواری کرد: با اقدامات انجام شده، تا اختتام هفته ناوگان مورد نیاز حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی به عدد مورد نظر یعنی ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه برسد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همین طور با اعلان اینکه ناوگان برون شهری تکافوی جابجایی این حجم بار را دارد اضافه کرد: از همه رانندگانی که خودروی آنها قابلیت حمل کالاهای اساسی و فله بر اتاق دار را دارد خواهش می کنم کمک کنند تا رشد تخلیه بنادر بیشتر شود.
وی اظهار داشت: در صورت نیاز از همکاری ناوگان حمل بار درون شهری هم که خودرو های مناسب حمل کالاهای اساسی را داشته باشد استقبال می نماییم.
به گفته امانی با تمهیدات اندیشیده شده و طراحی یک اپلیکیشن که نیاز به حضور فیزیکی برای دریافت نوبت بار را از بین برده سعی شده است تا معطلی رانندگان در بندر امام خمینی و سایر بنادر کاسته شود.
وی اضافه کرد: در تلاش هستیم تا این پروسه از زمانی که راننده وارد پایانه می شود تا گرفتن حواله و حرکت به سمت بندر و بارگیری و خروج، باز هم کوتاه تر و سریع تر صورت گیرد تا کوتاه ترین زمان از ورود و گرفتن حواله تا بارگیری و خارج شدن از بندر صرف شود.


منبع:

1400/04/25
21:17:00
5.0 / 5
296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور