نماینده مردم یزد مطرح كرد؛

سایپای نوین با تنوع در طراحی تولید به دنبال جلب رضایت مردمی

سایپای نوین با تنوع در طراحی تولید به دنبال جلب رضایت مردمی به گزارش شمال صنعت نماینده مردم یزد در مجلس با اشاره به اینکه نگاه مدیران سایپا، تأمین قطعات خودرو در داخل و حرکت به سمت خودکفایی است، اظهار داشت: سایپای نوین با تنوع در طراحی تولید خودرو به دنبال جذب مشتری است.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر به نقل از سایپا، محمدصالح جوکار، با اشاره به اینکه در تولید قطعات خودرو در داخل ظرفیت و توانمندی عظیمی در کشور وجود دارد، اظهار داشت: متأسفانه در سالهای گذشته به این توانمندی و ظرفیت توجه نمی شد و مدیران وقت شرکتهای خودروساز، نگاه به واردات داشتند. این نگاه واردات در واقع به معنای ایجاد اشتغال برای کارگران خارجی در کشور خودشان بود.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ضمن اشاره به نگاه مدیران سایپا برای خودکفایی تولید قطعات در داخل خاطرنشان کرد: رویکرد جدید مدیران سایپا و نگاه آنها به تأمین قطعات خودرو در داخل و این که قطعات مورد نیاز خودرو ها از خارج وارد نشود و در داخل تولید شود، بسیار ارزشمند است.
جوکار افزود: با عنایت به این که سال جاری از جانب مقام معظم رهبری بعنوان سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نامگذاری شده، لزوم دارد تا شرکتهای خودروساز تمام قطعات مورد نیاز برای تولید خودرو را به شرکتهای دانش بنیان داخلی واگذار کنند. در این صورت هم از تولید حمایت جدی می شود و هم موانعی که بر سر تولید وجود دارد، برداشته می شود.
به گفته وی این اقدام سایپا و انعقاد قرارداد با وزارت دفاع و شرکتهای دانش بنیان داخلی برای تأمین قطعات خودرو یک حرکت خداپسندانه و با هدف پشتیبانی از تولید و اشتغال داخلی است که امیدواریم تداوم یابد. اقدامات سایپا از لحاظ کمی و کیفی در صنعت خودرو تحول بوجود می آورد. سایپا در طراحی خودرو ها هم تنوع خوبی بوجود آورده که می تواند تداوم داشته باشد.
به گفته این مقام مسئول بهترین طراحی و بهترین کیفیت با کمترین مصرف انرژی می تواند خیلی کارآمدی این شرکت را افزایش دهد و مشتریان بیشتری را جذب نماید


منبع:

1400/03/29
11:17:53
5.0 / 5
669
تگهای خبر: ارز , اشتغال , بازرگانی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور